Yükleniyor
Skolyoz Korsesi Kullanımının Avantajları

Skolyoz Korsesi Kullanımının Avantajları

 • Skolyoz Korsesi Kullanımının Avantajları
 • Skolyoz Korsesi Kullanımının Avantajları
 • Skolyoz Korsesi Neden Kullanılır
 • Skolyoz Korsesi Nasıl Yapılır
 • Skolyoz Korsesi Kullanmanın Faydaları
 • Skolyoz Korsesi, Hastalığı İyileştirir mi?
 • Türkiye’de Skolyoz Korsesi Kullanımı
 • İstanbul Skolyoz Korsesi Fiyatları

Skolyoz Korsesi Kullanımının Avantajları

Skolyoz korsesi, skolyoz hastaları için tercih edilen en önemli tedavi yöntemlerinin başında geliyor. Özellikle Türkiye’de skolyoz korsesi kullanmanın oldukça avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Uygun fiyat aralıkları ve ortez kliniklerinin oldukça gelişmiş olması, İstanbul skolyoz korsesi kullanımını ciddi derecede destekliyor.

Bunun yanında skolyoz hastaları korse kullandıkça pek çok avantajlı durumla karşılaşıyor ve bu tedaviden oldukça olumlu geri dönüşler alabiliyor. Skolyozun, omurga gibi oldukça kritik bir bölgede meydana gelmesi, bu hastalığa etki edebilecek cerrahi işlem sayısını oldukça kısıtlıyor. Bu yüzden doktorlar genelde destekleyici tedavileri öneriyor. 

Skolyoz korsesi ise bu destekleyici tedavilerden en önemlisidir diyebiliriz. Hastaların hayat kalitelerini arttıran ve uzun kullanımda büyük fayda sağlayan bu araç, skolyoz hastalarının kurtarıcısı oluyor. Bu yazımızda skolyoz korsesi kullanımının avantajlarından ve Türkiye’de neden skolyoz korsesi kullanmalısınız gibi soruların cevabından bahsedeceğiz. İsterseniz skolyoz korsesinin kullanım alanlarını anlatarak yazımıza bir giriş yapalım.

Skolyoz Korsesi Neden Kullanılır

Bahsettiğimiz üzere skolyoz korsesi, bu hastalığın destekleyici bir biçimde tedavi edilmesi amacıyla kullanılıyor. Ortopedistler tarafından tasarlanan ve ortotistler tarafından yapılan bu korse, hastaları günlük hayatta destekliyor ve skolyoza tedavi oluyor. Kullanan pek çok hastada skolyozun ilerlemesini durduran ve hatta gerilemesine olanak tanıyan bu ürün, İstanbul skolyoz korsesi firmaları tarafından başarılı bir şekilde üretiliyor.

Eğer omurgada mevcut olan açı 20 dereceden büyükse doktorlar skolyoz korsesi kullanımının gerekli olduğunu söylüyorlar. Özel olarak hazırlanan skolyoz korseleri CTLSO, TLSO, Milwaukee ve SpineCor gibi alt dallara ayrılıyor. Bu korseler, boynunuzdan belinizin alt bölümüne kadar vücudunuzu kaplayabileceği gibi hastalığın durumuna göre sadece belinizle de sınırlı kalabiliyor.

Skolyoz korsesi genel olarak eğrilik bulunan tarafa fazla eğilmemeniz için kullanılıyor. Bu sayede omurganız diğer tarafa daha sık eğilmek durumunda kalıyor ve düzenli kullanımda omurganızın şekli değişebiliyor. Aynı zamanda skolyoz hastalığına sahip kişilerde önemli sırt ve bel ağrıları olabildiği için skolyoz korsesi kullanımı da özendiriliyor. Çocukluk çağında meydana gelen idiyopatik yani sebebi belirsiz skolyozlarda ise SpineCor dediğimiz hareketli skolyoz korseleri kullanılarak çocukların omurga gelişimi korunuyor ve aynı zamanda skolyoza bir tedavi bulunabiliyor.

Skolyoz Korsesi Nasıl Yapılır

İstanbul skolyoz korsesi alanında oldukça gelişmiş ve pek çok önemli ortez firmasını bünyesinde bulunduran bir şehirdir. Bizler Proklinik olarak Türkiye’de skolyoz korsesi kullanımını yaygınlaştırmak ve tüm vatandaşlarımızın bu korselere ulaşabilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Özellikle uygun fiyatlı ürünler ve kalite garantili skolyoz korseleri bakımından Türkiye oldukça önemli bir ülke konumunda. İstanbul’da skolyoz korsesi ürettiğimiz merkezimizde tüm müşterilerimizin isteklerine yanıt verebiliyor ve hepsinin tedavilerini desteklemek için profesyonel ekibimizle birlikte yoğun ve kaliteli bir çalışma yürütüyoruz.

Skolyoz korsesi yapımına ise ortopedi kliniğinde doktorun fizik muayeneyi tamamlaması ile başlanıyor. Bu muayeneden sonra uzmanlar, skolyozun derecesini ve ne gibi komplikasyonlar içerdiğini raporluyorlar ve skolyoz korsesi yapımı için bir kılavuz oluşturuyorlar. Bu kılavuz ile Türkiye’de veya İstanbul’da skolyoz korsesi yapan bir firmaya gittiğinizde ise belirtilen ölçülere uygun bir şekilde ortezinizi hazırlıyorlar.

Skolyoz Korsesi Kullanmanın Faydaları

Skolyoz korsesi kullanımının hastalık gidişatı süresince pek çok faydası bulunuyor. Özellikle belirli bir dereceden sonra skolyoz, hayat şartlarını büyük ölçüde kısıtlamaya başlıyor. Korse kullanımı ile bu kısıtlamaları yenebilir ve hastalığınızın üstüne giderek önemli bir iyileşme oranı yakalayabilirsiniz. İşte Türkiye’de skolyoz korsesi kullanmanın faydaları:

 • Skolyoz korsesi kullanan çocuklarda, omurga gelişimi üzerinde büyük iyileşmeler tespit edilmiştir. Çocuklar ikna edildiği takdirde günde 23 saate varan sürelerde kullanılabilen skolyoz korseleri, özellikle gelişim çağındaki bireyler için kurtarıcı olabiliyor. Çocukların skolyoz derecesini büyük oranda düşüren korseler, hatalı kemik büyümesinin önüne geçiyor. Böylece çocuklar ilerleyen dönemlerde çok daha ciddi sağlık problemleri ile karşılaşmaktan kurtuluyor.
 • Skolyoz korsesi kullanımı, erişkinlik döneminde de oldukça pozitif sonuçlar veriyor. Erişkin kişilerde sadece gece kullanılan skolyoz korsesi, hem günlük hayatı etkilemiyor hem de aktif bir şekilde tedavi olmanızı sağlıyor. 1 yıllık skolyoz korsesi kullanımlarına baktığımızda ise büyük oranda iyileşme sağlandığını görmemiz mümkün.
 • Çok ileri derecede olmadığı sürece skolyozun herhangi bir tedavisi bulunmuyor. Eğer skolyozunuz 20 derecenin üstündeyse korse kullanımı sayesinde iyileşmenizi öne çekebilirsiniz. Yapacağınız çeşitli hareketleri ve hayat tarzı değişikliklerini korse ile desteklediğinizde başarı oranınızın arttığını göreceksiniz.
 • Türkiye’de skolyoz korsesi kullanımı, maddi açıdan da sizlere büyük avantajlar sağlıyor. Özellikle kaliteli markalardan alacağınız skolyoz korselerinin avantajlı fiyatlarla çok büyük etki yarattığını sizler de görebilirsiniz.
 • Ayrıca bu korselerin kullanımı omurga eğriliğinden kaynaklanan ağrıların azaltılmasında ve hayat şartlarınızın iyileştirilmesinde oldukça önemli bir rol oynuyor.

Skolyoz Korsesi, Hastalığı İyileştirir mi?

Skolyoz korsesi kullanımının hastalığı iyileştirip iyileştirmeyeceğini belirlerken öncelikle iyileşme deyince ne anladığınıza bakmamız gerekiyor. Eğer hastalık herhangi bir şekilde gerilerse ve skolyozun derecesi düşerse biz buna iyileşme diyoruz. Bu açıdan bakıldığında ise evet skolyoz korsesi hastalığın iyileşmesine büyük oranda yardımcı oluyor. 

1 sene içinde İstanbul’da skolyoz korsesi kullanımına baktığımızda neredeyse yüzde seksen oranda hastaların skolyoz derecelerinin gerilediğini görüyoruz. Her ne kadar hastalar için korse kullanımı biraz zorlu olsa da ve bu süreç onlara uzun gelse de korse kullanımı bu hastalar için bir bakıma gerekli bir şeydir diyebiliriz.

Eğer sizler de günün belirtilen saatlerinde korse kullanımınızı aksatmaz ve doktorunuzun önerilerine uyarsanız, omurganızın daha sağlıklı bir hal aldığını görebileceksiniz. Bu yüzden sağlığınız için sizler de hemen skolyoz korsesi kullanımına başlayın ve Türkiye’de skolyoz korsesi üreten bir firma ile iletişime geçerek ilk adımınızı şimdiden atın.

Türkiye’de Skolyoz Korsesi Kullanımı

Türkiye’de skolyoz korsesi kullanacak kişilerin mutlaka uzman tavsiyelerine dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü yanlış kullanımda skolyoz korseleri oldukça kısıtlı bir tedavi imkanı sunuyor. Bu da paranızın ve zamanınızın boşa gitmesine sebep oluyor.

Öncelikle skolyoz korsesinin kullanımının kolay veya zor olması uzmanın ve protez ortez teknikerinin becerilerine bağlı oluyor. Bu bağlamda İstanbul’da skolyoz korsesi üreten firmamıza güvenebilir ve Proklinik güvencesiyle skolyoz korsenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Skolyoz korsenizi kullanırken mutlaka doğru şekilde taktığınızdan ve uzmanınızın tavsiyelerine uyduğunuzdan emin olmalısınız. Ayrıca kullanım sırasında orteziniz sizi terletiyor, vücudunuza zarar veriyor, çeşitli morluklar yaratıyor ve büyük bir ağrıya sebep oluyorsa mutlaka uzmanınız ile tekrar görüşmeli ve skolyoz korsenizi yeniletmelisiniz. Diğer bir yandan çocuklar için üretilen skolyoz korselerini de düzenli olarak güncelleştirmeli ve onları büyüme çağındaki bireylere uygun hale getirmelisiniz.

İstanbul Skolyoz Korsesi Fiyatları

Skolyoz korsesi fiyatları bakımından ülkemizin dünyadan çok daha önde olduğunu söylemek mümkün. Ekonominize uygun skolyoz korselerini en kaliteli malzemeler ile yapılmış biçimde sipariş edebilir ve hastalığınızın tedavisine hemen başlayabilirsiniz. Sizler de Türkiye’de skolyoz korsesi üreten bir firma arıyor ve aynı zamanda bütçenizi düşünüyorsanız hemen bizlere ulaşın. Uygun fiyatlar, uzun ömürlü kullanım garantisi ve kusursuz bir tedavi için kesinlikle doğru adrestesiniz. Haydi sizler de Proklinik’i tercih edin ve mutlu bir geleceğin kapılarını şimdiden aralayın. 

Bu makaleyi yazmış olan, Uzm. Ortez Uzmanı için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Uzm. Ortez Uzmanı

Ortopedi ve Travmatoloji

Uzm. Ortez Uzmanı Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt