Yükleniyor

Uzm. Ortez Uzmanı

0.0
Yorum Sayısı0
Sağlık Rehberi6

Ortez Uzmanı, Ortopedi ve Travmatoloji alanında hizmet vermektedir.Ortez Uzmanı kimdir? Hangi hastanede, iletişim bilgileri ve hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz. Ortez Uzmanı için randevu alabilirisiniz.

Adresler ve Hizmetler

 • Asyamed Protez ve Ortez Merkezi
Açık Adres

Hizmetler
  Hizmetleri Genişlet
  Hizmetleri Kısalt
  Hastalıklar
   Hastalıkları Genişlet
   Hastalıkları Kısalt
   Sigortalar
    Sigortaları Genişlet
    Sigortaları Kısalt
    Kabul Edilen Yaş Grubu

    Konum

    Uzm. Ortez Uzmanı

    Ortez Nedir?

    Siz de ortez terimiyle günlük yaşamınızda karşılaşmış veya bir yerlerde duymuşsunuzdur. Ortez ve protez kavramı çok karıştırıldığı için insanlar sürekli olarak ortez nedir sorusunu soruyorlar. Dilerseniz gelin bu soruları birlikte cevaplayalım.

    Ortezler uzuvlardaki fonksiyon kayıplarını önlemek, çevre yapıların çeşitli hastalıklar nedeniyle zarar görmesini önlemek ve vücut bütünlüğünü koruyarak uzuvları desteklemek amacıyla kullanılan yardımcı cihazlardır. Örneğin ortezler çeşitli hastalıklar nedeniyle yürüme bozukluğu yaşayan kişilerin yürümesine yardımcı olabilir. Diğer ortez türleri vücudun dik durmasını destekleyebilir.

    Ortez Çeşitleri Nelerdir?

    Ortez çeşitleri kişinin ortezi kullanma amacına göre değişiklik gösterebilir. Ama genel olarak ortezlerin belirli kullanım alanları vardır. İşte ortez çeşitleri ve kullanım alanları:

    Pediatrik Ortezler

    Çocuklarda doğuştan veya edinilmiş bozuklukların kontrol edilmesi yetişkinlere göre çok daha zor olabilir. Bu nedenle tıp dünyasında çocukların gelişimini desteklemek için çeşitli yardımcı cihazlar üretilmekte ve bu konuya büyük önem verilmektedir.

    Serebral palsi, SMA, ALS ve daha birçok hastalık için özel olarak üretilen DAFO ortezler, çocukların yürümesini kolaylaştırıyor. Ayakların sabitlendiği bu tip ortezlerde çocuklar fazla enerji harcamazlar ve yürümeye daha çabuk adapte olurlar.

    Yürüme Cihazları

    Amputasyonlar veya uzuv kaybı dışında, birçok hastalık yürüme kaybına ve yürüme bozukluğuna neden olabilir. Bu işlev bozukluklarını ortadan kaldırmak ve kişilere destek olmak için çeşitli yürüme cihazları ve ortezler kullanılmaktadır. Bu ortezlere MS hastalarında, düşük ayak hastalarında veya sinir sistemi kaynaklı hastalıklarda ihtiyaç duyulabilir.

    Ortez Ayakkabı Tabanlıkları

    Özel ayak tabanlıkları, yürüme sorunu yaşayan ve ciddi ayak rahatsızlıkları yaşayan kişilerin kullandığı malzemelerdir. Bu malzemeler insanların günlük hayatlarında büyük bir rahatlama sağladığı için özel olarak üretilmeli ve her kişinin ayak tabanı özenle tasarlanmalıdır.

    Proklinik'te olduğu gibi 3 boyutlu yazıcılar kullanılarak ve özel modeller yapılarak üretilen ayak tabanlıkları ve ortez ayakkabılar insanların hayatını çok daha kolaylaştırıyor. 3D modeller sayesinde ayak tabanına mükemmel uyum sağlayan bu ortezler, uzun ömürlü kullanım ile yürüyüşünüzü tamamen iyileştirir.

    RGO Ortezi

    Çocukların ilk adımları atması ve yürümeye başlaması oldukça zor bir süreçtir. Özellikle spina bifida, kas distrofileri ve motor nöron problemleri olan çocuklar için yürümek neredeyse imkansız hale gelir. RGO Ortezler sayesinde çocuklar mutlu bir geleceğe ilk adımlarını uzman yardımı ile atabilirler. Özel olarak tasarlanmış bu ortezler çeşitli hastalık gruplarına göre ayarlanabilmekte ve çocukların zorlukları aşarak ilk adımlarını atmaları sağlanabilmektedir.

    Skolyoz Korseleri

    Skolyoz, omurganın kişinin sağ ve sol yanlarına doğru açı yapması sonucu ortaya çıkan bir şekil bozukluğudur. Bu deformite kişinin günlük yaşamını etkileyebilir ve ciddi ağrılara neden olabilir. Skolyoz korseleri ile 60 dereceye kadar olan skolyoz hastalıkları tedavi edilebilmekte ve ağrıların önüne geçilebilmektedir. Bu tip ortezler sayesinde kişiler daha rahat yürüme, oturma gibi fonksiyonları kazandırarak daha kaliteli bir yaşam sürebilmektedir.

    Sağlık Rehberi

    Galeri

    Tarih

    21-07-2022

    Ortezler

    • Ortezler
    • Ortezler
    • Ortezler
    • Ortezler
    • Ortezler

    Yorumlar

    Uzm. Ortez Uzmanı için bir yorum yazın

     Yorum Gönder ( İsminiz Gizli Kalacaktır )

     capt

     Ücretsiz Randevu Al

     * Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene / danışmanlık ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz.

     Adres

     Osmanağa Mahallesi Söğütlüçeşme Caddesi Vişne Sokak No:46/A Kadıköy/İstanbul