WhatsApp'tan Ulaş
Sanakin Tedavileri | Otolog sitokin zengin serum (ACRS)
Yükleniyor

İstanbul Sanakin Tedavileri | Otolog sitokin zengin serum (ACRS)

İstanbul Sanakin tedavisi, doku iyileşmesini ve yenilenme sürecini destekleyen modern bir uygulamadır. Halk arasında akıllı plazma tedavisi olarak da bilinir.

Sanakin tedavisi, doku iyileşmesini ve yenilenme sürecini destekleyen modern bir uygulamadır. Halk arasında akıllı plazma tedavisi olarak da bilinir. Yaşlanma, hastalık ve sakatlık; Bu, aniden veya zamanla önemli doku hasarına neden olabilir. Özellikle ortopedik problemler kişinin hareket kabiliyetini sınırlayabilir ve günlük hayatı zorlaştırabilir.

Sanakin veya akıllı plazma tedavisi olarak bilinen uygulamanın amacı, söz konusu dokuların iyileşmesini ve yenilenmesini hızlandırmaktır. Bu uygulamada hastanın kendi kanından elde edilen otolog antisitokin ve sitokin faktörleri kullanılmaktadır. Böylece tedavi uygulanan bölgelerde doku iyileşme mekanizmaları harekete geçer. Sanakin hiçbir yan etkisi olmayan ve oldukça başarılı sonuçlar veren medikal bir uygulamadır. Bu nedenle her yıl onbinlerce kişi tarafından tercih edilmektedir.

Makalemizde "Sanakin nedir?", "Sanakin Tedavisi Ne İçin Kullanılır?", "Sanakin tedavisinin faydaları nelerdir?", "Faydası nedir? Akıllı plazma tedavisi?", "Akıllı Plazma Terapisi ne işe yarar?" ,"Sanakin Tedavisi zararlı mı?", "Sanakin'in tedavisi ne kadar sürer?" ve "Sanakin Tedavi Süreci Nasıldır?" konu başlıklarını işledik.

Sanakin nedir?

Sanakin tedavisi, hastanın kendi kanından elde edilen hücrelerden salgılanan faktörlerle ve tercihen vücudun iyileştirme mekanizmalarını harekete geçirmek için yapılan son derece modern bir uygulamadır. Sanakin tedavisi tıbbın hemen her alanında başarıyla kullanılmaktadır. Ortopedi ve fizyoterapide de sıklıkla kullanılır.

Sanakin, kas, eklem ve kemik onarımı için gelişmiş bir tedavi şeklidir.

Sanakin tedavisi, ortopedi ve fizyoterapi ile ilgili aşağıdaki gibi hastalıklarda tercih edilebilir:
 • Kalça eklemi kireçlenmesi, kalça kireçlenmesi.
 • Diz kireçlenmesi, diz kireçlenmesi.
 • Omuz ekleminin iltihabı.
 • Ayak bileği, bilek ve parmak eklemlerinin kireçlenmesi.
 • Aşil Tendonu Yaralanması ve Aşil Tendonu Ağrısı.
 • Kas yırtılması.
 • Tenisçi dirseği.

Sanakin Tedavisi Ne İçin Kullanılır?

Sanakin'in tedavisinde sınır yok. Bu tedavi, hastanın kendi kanından toplanan özel ve yenileyici hücreler kullanılarak yapılır. Yani ilaç içeren yabancı maddeler kullanılmamaktadır. Bu nedenle, üzerinde herhangi bir kısıtlama yoktur. Tedaviye başlamadan önce doktorunuz gerekli kontrolleri ve testleri yapacaktır; tedaviye uygunluğunuz hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Sanakin tedavisinin faydaları nelerdir?

Sanakin bakımının faydaları ve avantajları şu şekilde sıralanabilir:
 • Çok hızlı bir uygulamadır.
 • Bu güvenli bir uygulamadır.
 • Alerjik reaksiyonlara veya yan etkilere neden olmaz.
 • Hastanın kendi onarım hücreleri tarafından yapılır.
 • Cerrahi uygulamalara göre çok daha ucuzdur.
 • Tedaviden hemen sonra Argiellu'ya dönmek mümkündür.
 • Kişi tedaviye istediği kadar devam edebilir ve istediği zaman tedaviyi tekrarlayabilir.
Bunlar Sanakin tedavisinin faydaları ve avantajlarıdır.

Akıllı Plazma Terapisi ne işe yarar?

Akıllı plazma tedavisi, eklem bölgelerindeki ağrı, iltihaplanma ve iltihabın giderilmesine yardımcı olur; Kişinin yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olur. Kişiler eklem, kas ve benzeri dokuların neden olduğu ağrılardan bu şekilde kurtulur; çok daha sağlıklı hayatlar yaşamaya devam ederler.

Sanakin Tedavisi zararlı mı?

Sanakin'i iyileştirmek zararlı bir eylem değildir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, tedavide hastanın kendi kanından toplanan onarıcı, destekleyici ve iyileştirici yapılar kullanılmaktadır. Tedavi sırasında yabancı ilaçlar kullanılmaz. Bu nedenle Sanakin ile tedaviden sonra herhangi bir yan etki gözlenmedi. Vücudun kendi hücrelerine tepki verme şansı çok azdır. Bir reaksiyon meydana gelse bile, kendi kendine kaybolacak hafif bir kızarıklıktır.

Sanakin'in tedavisi ne kadar sürer?

Sanakin bakımı 1-2 haftada bir 3-5 kez yapılır. Seansların süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Doktorunuz bu konuda detaylı bilgi verecektir.

Sanakin Tedavi Süreci Nasıldır?

Sanakin bakımı ağrısız ve kullanımı zahmetsizdir. Uygulanması sırasında hastadan yaklaşık 10 ml kan alınır. Bu miktar bir çay bardağının 1/12'sine denk gelmektedir. Yani alınan kan miktarının sizin üzerinizde hiçbir etkisi yoktur. Alınan kan, özel laboratuvar işlemlerinden geçirilerek serasin serumuna dönüştürülür. Bu işlem sırasında kan kimyasal olarak işlenmez. Sadece kan iyileştirici hücreler diğer maddelerden temizlenir. Son olarak çıkarılan serum hedef bölgeye ağrısız enjeksiyon prosedürleriyle uygulanır.