Yükleniyor
Labioplasti Hem Estetik Hem Tibbi Bir Zorunlulukutur!

Labioplasti Hem Estetik Hem Tibbi Bir Zorunlulukutur!

  • Labioplasti Hem Estetik Hem Tibbi Bir Zorunlulukutur!

LABİOPLASTİ HEM ESTETİK HEM TİBBİ BİR ZORUNLULUKUTUR! 

Öncelikle Labioplasti nedirle başlayalım  Kadınların vajinasındaki iç ve dış dudaklarında yapılan bütün cerrahi operasyonlara labioplasti denir. İç ve dış dudaklarda meydana gelen sarkıklık, büyüklük ve fazlalık kısmı hem görüntü hemde gental bölgenin hijjenikliği açısından güzelleştirmek için yapılan cerrahi operasyondur.  Labioplasti faydalımıdır? Kadınlar neden labioplasti yaptırmalı?  Kadınların son zamanlarda genital estetik operasyonlar arasında labioplasti yer alır. Birçok vajinal estetik uygulamasında olduğu gibi bu cerrahi uygulama da kadınlara hem estetik hem psikolojik anlamda avantaj sağlar. Hastalar, labioplasti operasyonu sonrası kısa sürede iş ve sosyal hayata dönebilir. Operasyon kadınların özgüvenini yükseltmekte ve kendilerini iyi hissetmelerine olanak sağlamaktadır. Hastalar, operasyon sonrası cinsel ilişki de ağrı yaşamaz ve vajinanın yeni durumdan dolayı zevk daha  fazladır. Labioplasti ameliyatı olmayan kadınlar iç ve dış dudak sarkmasından dolayı birçok problemle karşı karşıya gelmektedir. O problemeler şu şekilde sıralanmaktadır. 

• Vajinal enfeksiyonlar, (hassas dokunun dışarda kalmasından dolayı) 

• Özgüven kaybı, 

 • Cinsel isteksizlik, 

• Cinsel birliktelikte hissedememe

 • Tahriş olma, 

• Bisiklet kullanırken, yürüyüş yaparken ve otururken zorlanma, 

• Sürekli Terleme, pişik ve koku problemleri, 

• Tayt veya pantolon giyildiğinde genital bölgenin dış taraftan belli olması gibi durumlar yaşanabilmektedir. 

 

 Labioplasti Operasyonu Kızlık Zarına Zarar Verir Mi? 

Kadınlardaki kızlık zarı vajinanın daha  iç kısmında olduğu için operasyon hiçbir şekilde kızlık zarına zarar vermemektedir. Operasyon iç ve diş dudakları ilgilendirdiği ve kızlık zarıyla hiçbir ilgisi olmadığından dolayı bakire olan kişiler de gönül rahatıyla labioplasti ameliyatı olabilmektedir. Ameliyat, ortalam bir, bir buçuk saat arası sürmektedir. Genel anestezi (hastaların herhangi bir ağrılı cerrahi işlem için uyutulması, işlemin sonunda da uyandırılmasıdır) altında yapılmadığından dolayı hastane yatışı gerektirmez ve ameliyattan bir iki saat sonra taburcu olabilirsiniz ve evinize gidebilirsiniz. Ameliyattan önce küçültülecek olan kısımların ölçüleri alınır ne kadar küçültüleceği belirlenir ve fazla olan dokular alınarak küçültme işlemi yapılır. Bu ameliyat adet dönemi bittikten sonra yapılmalıdır. Dikiş atarken kullanılan ipler kendiliğinden eriyen iplerdir bu sebeple daha sonra alınması için tekrar kontrole gerek duyulmaz. Cerrahi uygulamanın doğuma, idrar yapmaya ve anne olamaya hiçbir zararı ve etkisi yoktur. Aksine zevki, özgüveni, cinsel birlikteliği arttır. 

 

Labioplasti Operasyonundan sonraki süreç nedir ? 

Birçok hasta operasyondan ziyade operasyondan sonra ki yaşanan süreci merak etmektedir. Uygulama sonrası genel anestezi alınmadığında dolayı hastanede yatışa gerek duyulmaz. Operasyon ardından en az  6 saat gözlem altında kalmalıdır. 6 saat gözlem altında kalan hasta herhangi bir engel olmaması kaydı ile taburcu edilmektedir. Hastaneden ayrılma sonrası hasta normal yaşamına kısa sürede dönebilir. Hastanın Labioplasti  operasyon gününden itibaren  2 – 3 gün istirahat etmesi, egzersiz ve cinsel ilişki için 4 – 6 hafta beklemek gerekmektedir.

 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlarından Randevu Al

 

#estetik uygulamaları #estetik
Bu makaleyi yazmış olan, Urology And Surgery için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Urology And Surgery

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Urology And Surgery Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler