Yükleniyor
Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

 • Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?
 • Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?
 • Abdominoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?
 • Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?
 • Karın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?
 • Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı Mıdır?
 • Karın Germe Estetiği Ne Kadar Sürer?
 •  Ameliyatının Riskleri Nelerdir?
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Karın Germe ve Vaser Liposuction’ın Sağlığa 5 Faydası

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Karın Germe Ameliyatı; Hamilelik süreci, kilo kaybı ve yaşlanmaya bağlı olarak kişilerin karnında gevşeme meydana gelebilir. Bu durumda karın bölgesi sarkık ve kötü görünebilir. Birçok kişi karın bölgesinde yaşanan bu gevşeme sebebiyle rahatsız olur ve bunun için spor vs. gibi etmenlerle düzeltmeye çalışır. Ancak spor yapmak kişilerin karın bölgesindeki bu sarkmaların toparlanması için etkili bir çözüm değildir. Çünkü bölgede deri fazlalığı oluşurmuş ve bu oluşan deri fazlalığının cerrahi müdahalelerle alınması gerekir.

Abdominoplasti olarak bilinen karın germe ameliyatı, kişinin karın bölgesinde bulunan gevşemiş, sarkmış ve aşırı yağlanmış derinin alınması işlemidir. Karın bölgesindeki deri aşırı kilo alma ve hamilelik döneminde alınan kilolar sebebiyle büyür. Daha sonra hamileliğin sona ermesi veya aşırı kilo kaybı ile iç kısımdaki yağlar eridiği için genişleyen deri de aynı şekilde kalır. Bu durumda karın bölgesinde estetik durmayan bir görüntü ortaya çıkar.

Kişiler ne kadar fazla hamilelik yaşarsa veya kilo alıp verme ne kadar sık yaşanırsa bu deformasyonlar ve sorunlar o kadar artış gösterir. Bu gibi durumlarda da daha fazla bölgedeki derinin toparlanmaya ihtiyacı oluşmaktadır. Karın bölgesindeki deformelerin giderilmesi için yapılan cerrahi operasyon sayesinde tüm bu deri sarkmaları ve gevşemeler giderilir.

Abdominoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat için belirlenen yönteme göre ilerleme sağlanır. Hasta daha önce sezaryen operasyon geçirmişse aynı iz bölgesinden tekrar ameliyat yapılırbilir. Daha önceden kesi yoksa da açılan kesinin bikini bölgesinin içerisinde kalması sağlanır. Yani kişiler de operasyondan sonra görünür biz iz kalmaz. Bunun haricinde ameliyat yöntemlerine göre aşağıdaki işlem adımları yapılır;

 • Eğer mini karın germe  operasyonu yapılacaksa eğer sezaryen operasyonu kadar kesi oluşturulur. Kesi oluşturulduktan sonra yağ fazlalıkları ve sarkmış deri alınır. İşlem esnasında liposuction uygulaması yapılarak belin incelmesi de aynı anda sağlanır. Hastanın deri dokusu kaldırılır ve ardından karın bölgesinde oluşmuş zayıflıkların onarılması sağlanır. Fazla deri çıkarıldıktan sonra deri aynı yerine tekrardan dikilir.
 • Tam karın germe işlemi tercih edildiğinde öncelikle büyümüş olan göbek deliği küçültülür ve şekillendirilir. Daha sonra ise karın bölgesinde gevşeyen ve yanlara kayan kas dokları gerginleştirilir ve estetik dikişler uygulanarak işlem tamamlanır. Bu operasyonda ödem oluşmaması için dren kullanılmalıdır. Ek olarak kas şeklinin düzene girmesi için korse giydirilir ve karın bölgesinde tam toparlanma sağlanır.

Tam karın germe operasyonu tercih edildiğinde ayrıca eğer bölgede fazla yağ deposu var ise işlem öncesi bölgeye liposuction uygulanır. Bölgedeki fazla yağ alınır ve hem belin incelmesi hem de yapılan deri alma operasyonu ile tam bir toparlanma sağlanmaktadır. Hastanın neresinden kesi oluşturulacağına duruma göre doktor karar vermektedir. Bu noktada hastanın karın bölgesindeki deformelerin durumu son derece önemli bir rol oynar.

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Karın bölgenizde birçok sebepten kaynaklı olarak deforme olmaktadır. Özellikle bu artışına sebep olan durumlar hamilelik veya aşırı kilo alıp vermedir. Hamileliğinizin ardından ve aşırı kilo kaybından sonra daha güzel bir karın görüntüsüne sahip olmak istediğinizde tercih edebileceğiniz etkili bir işlemdir. Genel olarak bu operasyona gereksinim duyulmasının sebepleri şu şekildedir;

 • Hamilelik sonrasında karın bölgesindeki deformelerin giderilmesi
 • Kilo alıp-verme sonucunda karın bölgesindeki sarkmaların ve deformelerin giderilmesi
 • Yaşlanmaya bağlı olarak bağ dokuların gevşemesi ve vücudun yer çekimine karşı koyamaması
 • Kişilerin karın bölgesindeki fazla derinin sağlığını olumsuz etkilemesi

Bazı kişiler genel olarak fit bir görünüme sahip olsa da karın bölgesinde aşırı yağlanma ile karşılaşılabilir. Bu gibi kişiler karın bölgesindeki fazla yağı aldırdıklarında da ortaya fazla ve sarkmış deri çıkar. Bu gibi durumlarda liposuntion ile karın germe kombineli olarak uygulanabilir.

Karın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Son yıllarda estetik kaygılar ve kişilerin kilo alıp vermesi daha fazla yaşandığı için bu tip operasyonlara daha fazla kişi başvurmaktadır. Estetik kaygıların artması ile birlikte vücudun güzel görünmesini sağlayan bu tip operasyonlara olan ilgi de artış görünmektedir ve isteyen birçok kişi rahatlıkla bu operasyonu geçirebilir. Yalnızca;

 • 18 yaşını doldurmamış olanlar
 • Hamile veya emziren kişiler
 • Operasyonu geçirmeye sağlık durumu izin vermeyen kişiler ameliyatı olamaz.

Yukarıda yer alan kişilerin dışında karın bölgesindeki deri fazlalığı az olan kişiler yalnızca karın yağlarının alınması işlemi ile de bu durumdan rahatlıkla kurtulabilir. Ülkemizde birçok kadının durumu bu kadar hafif değildir ve karın bölgesindeki deri fazlalığı daha fazladır. Bu gibi durumda karın bölgesindeki deri fazlalığının giderilmesi ve bölgenin operasyon ile sıkılaştırılması gerekir.

Hastalar göbek germe ameliyatı sonrasında dik pozisyonda dururken zorluk çeker. Kişinin ilk 1 hafta süresince yürüyüş yaparken dik durmaması gerekir. Bu süreçte yürüyüş yapmak çok önemlidir bunun sebebi pıhtı atması gibi komplikasyonların yaşanmasını engelleyecektir. Operasyondan sonra hapşırma ve öksürme gibi durumlar karın için basıncınızı artırdığı için ağrıya az da olsa sebep olabilir. Bu gibi durumlarda ilk hafta uzak durmaya ve özellikle hasta olmamaya özen göstermeniz gerekir.

İyileşme sürecinde ameliyattan dört gün sonra duş alabilirsiniz. Ancak hamam, sauna veya havuz gibi yerlerden uzak durmanız gerekmektedir. İyileşme sürecinin hızlanması için ilk 3-4 hafta yürüyüş yapmaya oldukça özen göstermelisiniz. Yürüyüş yapmak kan dolaşımınızı artırdığı için iyileşme hızınız oldukça artacaktır ve ayrıca ödem oluşumu da engellenecektir.

Karin germe işlemi sonrasında ağır sporlara ve fiziksel aktivitelere geçmeniz için 2-3 hafta geçmesi gerekir. İyileşme sürecinde masa başı işiniz varsa 10 gün kadar, ağır aktiviteli işlerde de birkaç hafta izin kullanmanız sizin daha iyi olacaktır.

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karın germe ameliyatı öncesi kişilerin bazı noktalara dikkat etmesi sayesinde operasyon daha kolay geçecektir. Öncesinde dikkat ettiğiniz unsurlar ayrıca operasyon sırasında yaşanabilecek komplikasyonları da engelleyecektir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken unsurlar şunlardır;

 • Öncelikle operasyonu gerçekleştirecek alanında uzman bir doktor bulmanız gerekir. Unutmayın ki en basit estetik ve cerrahi müdahale de bile doktorun tecrübesi ve uzmanlığı çok önemlidir.
 • Doktorunuz sizin için en uygun olan operasyonu belirlerken birlikte karar vermelisiniz.
 • Operasyondan önce kan sulandırıcı etkiye sahip aspirin ve benzeri etkiye sahip ilaçları kullanmamanız operasyon için önemlidir.
 • Ağrı kesici ilaçların gerekmedikçe kullanılmaması önerilir.
 • Genel anestezi uygulanacağı için operasyondan önceki 8 saat boyunca bir şey tüketmemiş olmanız ve öncesinde de midenizi rahatlatacak ve sizleri rahatsız etmeyecek yiyecekler tüketmelisiniz.
 • Vitamin hapı kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza bildirmeli ve dikkatli olmanız gerekir.
 • Operasyondan önceki en az 3 gün öncesinde sigara ve alkol tüketimini tamane bırakmanız gerekir.
 • Kabız olmanıza neden olabilecek yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız oldukça önemlidir.
 • Hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak bu operasyona hazır olduğunuzdan emin olun.

Karın veya göbek estetiği öncesinde yukarıda belirttiğimiz huşulara ek olarak kronik hastalığınız ve düzenli olarak kullandığınız ilaçlar var ise doktorunuza mutlaka bu konuda bilgi vermeniz gerekir.

 

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat sonrası da hastaların bazı hususlara dikkat etmesi gerekir. Bu sayede iyileşme süreci hızlanacak, enfeksiyon ve benzeri sorunlar yaşanması önlenecektir. Doktorunuz operasyon sonrası sizleri zaten bu konuda gerekli bilgilendirmeye yapacaktır. Bizler ön bilgi olması adına ameliyattan sonra nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi vereceğiz. Şöyle ki;

 • Doktorunuzun önerilerine harfiyen uyun ve özellikle önerdiği ilaçları eksiksiz ve düzenli olarak alın.
 • Ameliyattan sonra birkaç hafta ani hareketten kaçınmaya özen gösterin.
 • İyileşme sürecinde ve ameliyattan hemen sonra çok fazla dar kıyafet yerine daha bol kıyafetler tercih etmeyin.
 • Karın bölgenizi ve dikişlerinizi oluşabilecek darbelere karşı koruyun.
 • Eğilip, doğrulurken ve yatarken mutlaka birinden yardım alın. Kendi başınıza hareket etmeye çalışarak dikişlerinize zarar vermeyin.
 • Yeterli miktarda sıvı almaya özen gösterin.
 • Fiziksel hareketler noktasında dikkatli olun ve kendinizi de çok fazla zorlamadan yürüyüş yapın.
 • Doktorunuzun belirttiği şekilde beslenin ve sizi kabız edebilecek veya gaz yapacak gıdalardan uzak durun.
 • Gerekli durumlarda psikolojik destek almaktan çekinmeyin.
 • Düzenli olarak mutlaka kontrollerinize gidin ve olası sorunlarda doktorunuz ile iletişime geçin.

Karın ameliyatı sonrasındaki iyileşme süreci sezaryen ameliyat olan kişilerin yaşadığı süreçle neredeyse aynıdır. Daha önce o operasyonu geçiren kişiler süreci tahmin edebilir. Bu süreçte kendinize ne kadar dikkat eder ve uyarılara uyarsanız o kadar rahat ve iyi bir iyileşme süreç geçirebilirsiniz.

 

Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Karın germe ameliyatı acılı mı veya operasyon sırasında kişiler herhangi bir rahatsızlık duyar mı konusu da oldukça önemlidir. Birçok kişi ameliyat sırasında acı hissedeceği düşüncesi ile genellikle bu operasyondan kaçınır fakat operasyon sırasında çoğunlukla genel anestezi uygulandığı için hasta durumun farkında bile olmaz. Bazı durumlarda lokal anestezi uygulanır ki yine bu durumda da acı kesinlikle hissedilmez. Operasyondan sonra iyileşme sürecinde ağrı hissi ne yazık ki olabilir ama bu ağrı gayet normaldir.

Operasyon sonrasında acı hissinin azalması için doktorunuz sizlere uygun ağrı kesici verecektir. Bunun yanı sıra eğik pozisyonda yürümeniz karında gerilme olmadığı acı hissinin daha az olmasını sağlayacaktır.

 

Karın Germe Estetiği Ne Kadar Sürer?

Ortalama 1,5 ve 2 saat arasında süren bir işlemdir. Mini karın germe operasyonları genellikle 90 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Tam karın germe ameliyatı ise 2 saatten başlayarak hastanın duruma göre 3-4 saatte sürebilir. Bu tip estetik operasyonlarda alanında uzman bir doktordan yardım aldığınızda süreç çok daha rahat geçecek ve operasyondan kaynaklı yaşanabilecek komplikasyonlar en aza inecektir.

 Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Karın germe ameliyatı riskli mi veya riskleri nelerdir konusu her hasta için önem arz etmektedir. Operasyonu düşünenlerin mutlaka bilmesi gereken şeyler vardır. Karın germe operasyonu ülkemizde son yıllarda oldukça tercih edilen bir operasyon olmuştur. Birçok kişi estetik ve plastik cerrahları tarafından gerçekleştirilen bu operasyon ile başarılı sonuçlar elde etmektedir. Kişilerde yaşanan bazı komplikasyonlar ve her operasyonda olduğu gibi riskler elbette ki vardır. En sık yaşanan komplikasyonlar ise enfeksiyon, kanama, pıhtı atması, sıvı birikimi ve ameliyat izinin kötüleşmesidir. Bu gibi durumlarda;

 • Enfeksiyonun engellenmesi için kişilere antibiyotik kullanımı doktor tarafından önerilir. Eğer bir enfeksiyon veya apse oluşumu varsa da bunların içi boşaltılarak rahatlıkla düzeltilir.
 • Pıhtı atma gibi durumda hastanın bu sorunla karşılaşmaması için varis çorabı önerilir. Buna ek olarak düzenli yürüyüş sayesinde ile de problem önlenebilir.
 • Hastalar eğer şeker hastası değilse ve sigara kullanmıyorsa ameliyat izlerinin kötü yaraya dönüşmesi oranı oldukça düşük bir ihtimaldir. Bu sorun yaşandığında hastaya ekstra olarak leke tedavisi uygulanarak bu durum düzeltilir.

Diğer cerrahi müdahalede olduğu gibi karın germe işlemlerinde de bazı riskler mevcuttur. Her şeyden önce genel anestezi altında yapılan bir işlemdir ve buna bağlı olarak bile bazı komplikasyonlar gelişebilmektedir. Bu süreçte doktorunuzun tavsiyelerine ne kadar uyarsanız o kadar sorunsuz bir süreç olacaktır. Mutlaka doktorunuzla iletişim halinde olmalı ve gerekli durumlarda doktorunuzdan destek almalısınız.

Karın Germe Estetiği Sonrası Hamilelik

Henüz hamilelik yaşamamış kişiler, aşırı kilo verme sonucunda da karın bölgesinde esneme ve sarkma sorunu ile karşılaşabilirler. Bu gibi durumlarda sırf hamile kalma ihtimali var diye operasyondan vazgeçmesine gerek yoktur. Ancak hamilelik planlamasını da iyi yapması gerekmektedir. Çünkü ameliyattan sonra hamile kalmak için en az 12 ay beklemeniz gerekir.

Karın gerdirme ameliyatı sonrasında hamile kaldığınızda karın bölgenizde yine gevşemeler olabilecektir. Tabi bu gevşemeler ve sarkmalar operasyondan önceki kadar kesinlikle olmayacaktır. Yine de tekrar gevşeme ve sarkma durumu olacağı unutulmaması gerekir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Karın Germe

Tüp mide ameliyatı sonrası karın germe işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü bu operasyon sonrasında hızlı bir şekilde kilo verildiğinden dolayı sarkma olacaktır ve bu kilo vermeye bağlı olarak da karın bölgesinde o rahatsız edici sarkmış fazla deri görüntüsü ortaya çıkar. Bu yüzden de aslında tüp mide ameliyatı sonrasında karın germe operasyonu estetik ziyade ihtiyaç durumu olacaktır. Ancak bu operasyon sonrası karın germe işlemi için kilo vermenizin tamamen durmalı ve tüm kilo fazlalığınızdan kurtulmanız gerekir.

Tüp mide operasyonu sonrasında hastanın 12 ay beklemesi ile yeterli seviyede kiloyu vermesi tamamlanacaktır. Eğer operasyondan sonra 12 ay geçmiş olmasına karşın hasta hala kilo vermeye devam ediyorsa ideal kilosuna ulaşması ve bundan sonra karın germe işlemi yapılmalıdır. Kilo verme süreciniz bittiğinde rahatlıkla karın estetiği yapılabilir.

Ameliyat Sonrasında İz Kalır Mı?

Karın germe ameliyatı sonrası iz durumu kişiye göre değişen bir durumdur. Genel olarak işlemin yapıldığı bölgenin bikini bölgesinde kalması sağlanacaktır. Bunun yanı sıra oluşan yara izinin iyileşmesi için kişilerin de bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle sigara kullanımı özellikle yaraların iyileşmesini engelleyen önemli bir sorundur. İlk aylarda izler kırmızı-pembe bir görünüme sahip olması gayet normaldir, 6 ay gibi bir sürenin sonunda izler ten rengine doğru koyu bir renge dönüşür.

Operasyonun üzerinden 12 ay geçtiğinde ise izler iyice belirsiz hale gelebilir. İzler çoğunlukla sezaryen izlerine benzer. Zaten daha önce sezaryen operasyonu geçirenlerde işlem aynı bölgeden yapılmasıyla tekrar başka bir kesi oluşturulmaz.

Karın Germe ve Liposuction Beraber Yapılır Mı?

Karın germe operasyonu ile birlikte liposuction işlemi de yapılır. Kişilerin daha iyi bir bel yapısına sahip olması ve sonrasında tekrar gevşeme ve sarkma gibi durumların olmaması için hatta birlikte yapılması önerilir. Liposuction sayesinde karın bölgesindeki fazla yağlar ve deri alınır ve sonrasında karın germe işlemi ile beraber mükemmel bir sonuç elde edilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Doğum sonrası çatlaklar karın germe ile geçer mi?

Hamilelik sonrası veya kilo vermeye bağlı olarak oluşan tüm çatlaklar bu operasyon ile giderilebilir. Göbek deliği altında olan tüm çatlaklar, sebebi ne olursa olsun karın germe ameliyatı ile düzeltilebilir.

Karın fıtığı karın germe ile giderilir mi?

Karın germe operasyonlarında karın bölgesinde yer alan kaslar onarılırken aynı anda karın bölgesinde olan fıtıklar da düzeltilir ve ayrıca göbek bölgesinde oluşan fıtıklar da bu operasyonla düzeltilebilir. Karın fıtığı için ekstra olarak bir risk faktörü de oluşmaz.

Ameliyat yazın uygulanır mı?

Karın germe operasyonu 4 mevsim uygulanabilen bir işlemdir. Yaz mevsiminde de tercih edilebilir. Ancak yaz ayında yapılan operasyon da izlerinin güneşle temas etmesi engellenmelidir. Bu süreçte mutlaka güneş kremi ve kullanılan güneş kreminin en az 50 faktörlü olmalıdır. Ayrıca yazın terlemeden dolayı ameliyat izleri sıcaktan daha fazla kaşınacağı için rahatsız edici olabilir.

Oluşan yara izlerine lazer uygulaması yapılabilir mi?

Operasyondan sonra izlerin giderilmesi için genellikle lazer uygulaması tercih edilir. IPL lazer uygulamaları ile bölgedeki izlerin renginin tamamen soldurulması için yapılabilir. Ancak uygulama yaptırmadan önce yine de doktora danışın.

Karın Germe ve Vaser Liposuction’ın Sağlığa 5 Faydası

 

 • Kanda trigliserit düzeylerinde azaltma: 2011 yılında, ABD yapılan çalışmada araştırmacılar Karın germe ve Vaser Liposuction işlemi geçirilen 229 hastanın prospektif bir çalışmasında elde ettikleri estetik dışı sonuçlar yayınladılar. Yüksek yağ seviyeleri (trigliseritler) ile ameliyata giren hastalarda üç aylık bir takip sonucunda Trigliseritler seviyelerinde % 43'lük bir azalma gösterdiğini bulmuşlardır. Bu azalma, insanların genellikle kolesterol düşürücü ilaçları alarak elde ettikleri azalmanın yaklaşık 2 katıdır.
 • İnflamatuar hücrelerde azaltma: Aynı çalışmada, araştırmacılar aynı zamanda vücuttaki inflamatuar hücrelerde yaklaşık %12 oranında bir düşüş bulmuşlardır. Bilindiği gibi bu hücreler, yüksek bir kardiyovasküler hastalık riski taşımamaktadır.
 • Karın germe sonrası ve vaser liposuction sonrası sağlıklı yaşam tarzı: Karın germe ve Vaser Liposuction yapılan olan çoğu hastada, elde ettikleri estetik görünüm ve istedikleri formu elde ettikten sonra, bu olumlu sonucu ve estetik kazanımları korumak ve formda kalmak için motive olmuştur. Beslenme konusunda daha bilinçli olma ve bir egzersiz programına dahil olma olasılıkları kat kat artmıştır.
 • Fiziksel aktivite kapasitesinde artış ve postür (duruş) kazanımları: Karın germe ve Vaser Liposuction sonrasında genellikle gözlemimiz hastalarda fiziksel aktivitelerde artış olmasıdır. Karın germe ve Vaser Liposuction sonrası fiziksel aktivite artışının 2 nedeni vardır. Bunlardan bir tanesi diz içi, bacak içi gibi spor aktivitelerini ve fiziksel aktiviteleri sınırlayan (bacakların veya dizlerin birbirine sürtmesi) durumların ortadan kalkması, yine karın bölgesindeki bölgesel fazlalıkların ortadan kalkması ile oturma kalkma ve eğilme gibi aktivitelerin rahat bir şekilde yapılabilmesidir. Diğeri ise gelişen moral ve motivasyon ile fiziksel aktivitelere katılımın artmasıdır. Lazer liposuction, hareket kabiliyetinde yani kalça, uyluk ve dizde bir kişinin sınırlı kalmasına neden olabilecek bölgelerde şişman cepleri azalmasıdır. Karın germe ameliyatı ve Vaser Liposuction Karın ve bel gibi bölgelerdeki fazlalıkların ortadan kalkması ile postürü öne eğen durumun düzelmesine bağlı duruş bozukluklarında düzelme de ortaya çıkmaktadır. Karın germe ameliyatı ve Vaser Liposuction yaptıranların birçoğu araba kullanırken veya masa başında otururken rahatlık ve hareket serbestisinden sıkça bahsederler. Karın germe sonrası ve Vaser Liposuction sonrası bahsedilen bu küçük kazanımlar kişinin yaşam kalitesine ciddi katkılarda bulunduğu net bir şekilde görünür.
 • Özgüvende artış, iyileşen ruh hali, karşı cins karşısında kendini daha rahat hissetme ve genel mutluluk hali; Karın germe ve Vaser Liposuction sonrası biz klinisyenlerin gözlemleri sonucunda yukarıda bahsedilen parametlerde düzelmeyi gözlemleme ve hissetme şansımız net bir şekilde olmuştur. Gelişmiş benlik saygısı ve özgüven özel yaşamlarında ve iş yaşamlarında genellikle kendini ön planda göstermektedir.

 

İstanbul Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları - Ücretsiz Bilgi Almak İçin Tıklayın.

İzmir Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları - Ücretsiz Bilgi Almak İçin Tıklayın.

Antalya Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları - Ücretsiz Bilgi Almak İçin Tıklayın.

 

#estetik #plastikcerrahi #doktor #doctor #plasticsurgical #cerrah 

 

#estetik #karın gerdirme ameliyatı #plastik cerrah #Karın Germe ve Vaser Liposuction’ın Sağlığa 5 Faydası
Bu makaleyi yazmış olan, Urology And Surgery için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Urology And Surgery

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Urology And Surgery Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt