Yükleniyor
Brezilya Popo Estetiği Nedir?

Brezilya Popo Estetiği Nedir?

 • Brezilya Popo Estetiği Nedir?
 • Brezilya Popo Estetiği Nedir?
 • Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?
 • Brezilya popo estetiğinde hangi yöntemler kullanılabilir?
 • Kimler Brezilya popo estetiği ameliyatı olabilir?
 • Brezilya Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süreci
 • Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Faydaları Nelerdir?
 • Brezilya poposunda vücut şekli nasıl olmalıdır?
 • Brezilya Poposu Büyütmenin Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?
 • Brezilya Tekniği (BBL) ile Popo Kaldırma Nedir?
 • Neden Brezilya Tekniği ile Popo Kaldırma Estetiği Yaptırmalıyım?
 • Brezilya Tekniği ile Popo Kaldırma Estetiğinin Etkileri Nelerdir?

Brezilya Popo Estetiği Nedir?

Brezilya Popo Estetiği; Son yıllarda özellikle moda ikonların etkisiyle dar ve geniş kalçalar kadınlar arasında giderek daha çok arzulanmaktadır. Özellikle Latin Amerikalı kadınların sahip olduğu bu kalçalar artık tüm dünya kadınları tarafından beğenilir olmuştur. Bu nedenle bu görünümdeki kalçalar Brezilya Poposu olarak isimlendirilir.Bayanların daha dolgun bir popo yapısı için tercih ettikleri bir operasyon olan brezilya popo estetiği yöntemi genellikle liposuction ile alınan yağlar ile yapılır.

Vücudun çeşitli bölgelerinde ki olan fazla yağlanmalar liposuction ile alındıktan sonra poponun şekillendirilmesi için kullanılır. Bu yağlar vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkar. Örneğin karın basen ya da uyluk gibi kısımlarda erimeyen inatçı yağların alınması başka yerde estetik işlemlerin yerine getirile bilmesi için imkân tanır.

Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu yöntemin gerçekleştirilmesi esnasında insanın liposuction ile alınan kendi yağ hücreleri kullanılır. İnsanların bazı bölgelerinde bulunan yağlar erimeye karşı dirençli olduğundan dolayı bunların liposuction benzeri yöntemler ile alınması gerekir. Bunun yanında bu bölgelerden alınan yağ hücreleri laboratuvar ortamında özleştirilerek aynı kişiye dolgu malzemesi olarak kullanılır. İşte brezilya poposu işlemlerinde de bu yağların enjekte edildiği görürüz.

Brezilya popo estetiğinde hangi yöntemler kullanılabilir?

Bu ameliyatın 2 aşaması vardır. Bunlardan ilki karın ve bel bölgesinin inceltilmesi ve bu bölgeye atletik bir görünüm kazandırması sağlanmaktadır. Bu sayede hem bu bölgeler inceltilirken hem de bu bölgelerden alınan yağ dokusu popoya enjekte edilmek üzere hazırlanır. Eğer hastadan yeterince ya toplanabilirse bu yağlar popoya enjekte edilerek güzel bir kalça görünümü ortaya çıkar. Hastada yeterince yağ olmadığı durumlarda ise popoyu büyütmek için brezilya popo estetiği uygulanır. Bazı hastalarda hem yağ dokusu hem de popo implant kullanılarak daha belirgin ve yuvarlak kalçalar elde edilmesi oldukça mümkündür. Hastadan alınan yağ miktarının yetersiz olduğu durumlarda popo protezi ve yağ enjeksiyonu ile beraber kullanılarak güzel bir görünüm sağlanır.

Kimler Brezilya popo estetiği ameliyatı olabilir?

İnsanların genetik yapıları nedeni popolarının şekillenmesinde farklılık vardır ve bu farklılıkların giderilebilmesi için brezilya poposu işlemlerine ihtiyaç duyulur. Gevşek bir popo yapısına sahip olan bayanlar bu yöntem ile daha sıkı bir popo yapısına sahip olurlar. Bu nedenle popo yapısında estetik bir görünüme kavuşmak için bu yöntem tüm hastalara uygulanabilir. 18 yaşını doldurmuş kitle indeks oranı normal ya da normale yakın olan her hasta bu ameliyatı yaptırabilir.

Brezilya Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Bu işlem sonrasında hastadan hastaya değişmekle birlikte hastaların en geç 2 gün içerisinde ayağa kalkabilmesi mümkündür. Yine hastalarda bu işlemlerin sonrasında ağrılar, morarmalar meydana gelebilir. Bu gibi durumlar gayet normal olup belirli bir süre sonra tam iyileşme sağlanır. Hastaların iyileşme sürecinde dikkatli olması gerekmektedir.

Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Faydaları Nelerdir?

Brezilya poposunun birçok faydası vardır. Bu faydalar arasında ilk olarak alt beden kıvrımlarının gelişmesi başlar. Bunun yanında kalçaların daha dolgun bir yapıya bürünmesi de önemlidir.  Aynı zamanda dolgu aşamasında kullanılan yağlar nedeni ile vücudun diğer bölgelerinin de şekillendirilmesi de mümkün olur.

Hastaların giydikleri kıyafetler vücuda daha şık bir şekilde oturur. Bu şekilde hastalarda istenilen estetik görünüm elde edilmiş olur. Düz kalça formuna sahip olan hastalarda daha şekilli bir popo yapısı sağlanmış olur ve üst ve alt vücut kısımları arasında dengenin sağlanması da mümkün olur.

Brezilya poposunda vücut şekli nasıl olmalıdır?

Bu ameliyatla kazandırılmak istenen vücudun 2 önemli özelliği vardır. Bunlardan birincisi bel bölgesinin olabildiğince ince olmasıdır. Bel bölgesindeki bu incelik popoya herhangi bir işlem yapılmasa da kalçaları daha büyük ve daha belirgin göstermesine yardımcı olur.

Kalçalara yapılan yağ enjeksiyonu ya da popo protezi ile kalça daha belirgin ve dolgun hale getirilir. Bu sayede dar bir bel, dolgun bir kalça görünümü sağlanır.

Brezilya Poposu Büyütmenin Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Brezilya poposu büyütme işlemi nispeten kalıcı bir işlemdir. Uygulama sırasında hastaya verilen yağların yaklaşık olarak yüzde yirmi kadarı zamanla eriyecektir ve doktorlar buna göre yağ enjeksiyonu yapacaktır.

Bu %20’lik kısmı dışında diğer yağ dolgu uzun yıllar bozulmadan şekil vermeye devam eder. Fakat kişi operasyon sonrasında hızlı bir şekilde kilo kaybı yaşar ise bu dokunun da bozulması durumu ile karşı karşıya kalınabilir. Sonuç olarak kişinin ideal kilo oranlarında bu operasyonu yaptırması süreklilik için son derece önemlidir. Bu nedenlerden dolayı Brezilya poposu uzun yıllar kullanılan bir yöntem olacaktır

Brezilya Tekniği (BBL) ile Popo Kaldırma Nedir?

Bu işlem sırasında 2 farklı teknik kullanılır. İlk teknik hastalarda implant dolguları kullanılır. İmplant yönteminde doktor tarafında hastanın popo kısmından kas dokulara ulaşarak implant dolguyu yerleştirir. İkinci bir yöntem olan yağ enjeksiyon yönteminde ise mikro enjeksiyon yöntemi ile yağların popoya şekil verilecek şekilde aktarılması sağlanmış olur.  Her iki yönteminde kullanıldığı operasyonlar vardır.

Neden Brezilya Tekniği ile Popo Kaldırma Estetiği Yaptırmalıyım?

İnsanların popo yapısı genetik bir şekillenmeye sahiptir. Buna ek olarak kişinin beslenme alışkanlıkları ve dış ortam şartları nedeni ile de zamanla istenmeyen düz bir popo yapısı ortaya çıkar. Vücudun yağlanmasının bir sonucu olarak da popo yapısında değişiklik meydana gelir.

Bu bozuklukları gidermek için birçok kişi diyet programlarına veya egzersizlere başvurmaktadır. Fakat bu yöntemler her zaman iyi sonuç vermez. Bu yöntemler genellikle kişinin kas yapısına şekil vermeyi sağladığından dolayı popo yapısında herhangi değişim elde edilemez. Bu nedenler sonucunda Brezilya poposu estetiği yöntemine ihtiyaç duyulur.

Brezilya Tekniği ile Popo Kaldırma Estetiğinin Etkileri Nelerdir?

Bu yöntemin estetik açıdan farklı etkileri vardır. Vücudun alt kısmında daha dolgun bir görünüme ulaşmak için bu teknikten yararlanılır. Yine karın bölgesinde basenlerde bulunan yağlardan kurtulmak isteyen hastalar bu yöntemi gönül rahatlığıyla uygulayabilir.

Hastalar kıyafetlerinin üstünde daha iyi durması için bu estetiği de tercih edebilirler. Bu nedenlerden dolayı hastaların kendilerini psikolojik olarak daha iyi hissetmelerini de sağladığı için bu yöntem tercih edilir.

Brezilya Kalçası (Brazilian Butt Lift) Sonuçları Kalıcı mıdır?

Hastaların bu aşamada kilo alıp vermemeye özen göstermeleri gerekir. Kilo almak vücudun yağlanmasına neden olur ve bu yağlanma her vücut bölgesinde ortaya çıkabilir.

Bu nedenle de hastaların vücut bölgelerinde yağlanmaların popo yapısına etki etmemesi için ve uzun yıllar dolguların bozulmaması için kişinin beslenme alışkanlıklarına dikkat etmesi son derece önem taşır. Bu yöntem uzun yıllar boyunca bozulmadan kalır.

Brezilya Tekniği ile Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu işlemin gerçekleştirilmesi 3 aşamada meydana gelir. İlk aşamada hastaların bu işlem için liposaction yağ vermesi gerekir. Hastaların yağlanmış bölgelerinden vaser liposuction yöntemi kullanılarak yağ hücreleri alınır.

İkinci aşamada ise yağ hücrelerinin laboratuvar ortamında saflaştırılarak dolgu için hazır hale getirilmesi gerekir. Üçüncü ve son aşamada hastaya bu dolgu malzemesi uygulanarak işlem tamamlanır. Eğer istenir ise operasyondan bir iki hafta sonra yağ takviyesi de yapılabilir.

Brezilya Popo Estetiğinden Sonra Kilo Alırsam veya Hamile Kalırsam Ne Olur?

Hastaların bu işlemlerden sonra kilo alması diğer vücut bölgelerinde olduğu gibi popolarda da sorunlara neden olabilir. Bu nedenle de hastaların kilo almaya karşı dikkatli olması gerekmektedir. Bu operasyonun kişinin gebe kalmasına herhangi bir mahsuru yoktur. Kişi doğum yaptıktan sonra gerekirse rötuşlar ile yeniden şekil verme mümkündür.

Brezilya poposu ameliyatında mutlaka liposuction yapılmalı mıdır?

Kalçada büyümeyi sağlamak için yağ enjeksiyonu kullanılacaksa mutlaka liposuction yapılmalıdır ve bu ameliyatta yapılan liposuction hem incelmeyi sağlarken hem de kullanılacak yağlara kaynak olur. Eğer hasta çok zayıf ise liposuction yapmanın bir anlamı yoktur. Bu takdirde popoyu büyütmek için popo protezi kullanılır.

Brezilya poposu ameliyatında yağlar kalçada nereye enjekte edilir?

Brezilya popo estetik ameliyatında yağlar cilt altı ile kas dokusu arasına enjekte edilir. Bu ameliyatta hiçbir zaman için kas dokusu içerisine yağ enjeksiyonu yapılması kesinlikle önerilmez. Bunun en önemli sebebi enjekte edilen yağların kas dokusu içindeki damarlar yoluyla yağ embolisine neden olabilmesidir.

Popo protezlerinin türleri nelerdir?

Popo protezlerinin 2 tip şekli vardır. Bunlardan bir tanesi yuvarlak diğeri ise eliptik şekilde olan popo 2. tip ise kalçasına uzunluğu çok fazla olmayan orta boylu hastalarda yuvarlak popo protezi kullanmak daha mantıklıdır.

Brezilya poposu ameliyatından sonra hasta nelere dikkat etmelidir?

Bu ameliyatta popoya yağ enjeksiyonu yapıldığından dolayı hastanın yaklaşık üç hafta boyunca yüzüstü yatması gerekir. Bunun sebebi enjekte edilen yağların üzerine herhangi bir baskı gelmemesidir. Bu sayede daha yüksek oranda yağ dokusu sağ kalır ve popoda daha belirgin bir büyüme sağlanabilir.

Üç haftanın sonunda ise hasta dilediği gibi yatabilir. Ameliyat sonunda hastalara popolarına masaj yapmaları önerilir, bu masaj kalçanın daha yuvarlak görünmesini ve enjekte edilen yağların daha homojen olarak dağılmasını sebep olur. Hastaların ameliyat sonunda rahatça oturabilmeleri için özel olarak üretilmiş BBL yastıklarını kullanmaları önerilir.

Bu yastıklar sayesinde hasta otururken enjeksiyon yapılan kısma baskı gelmez. Aynı zamanda hastalara ameliyattan sonraki iki haftalık süreçte araba kullanmaları önerilmez.

Brezilya popo estetik ameliyatından sonra korse kullanmak gerekir mi?

Bu ameliyatlar çoğunlukla liposuctionla beraber yapıldığından dolayı meliyat sonrasında altı hafta kadar korse kullanılması önerilir. Korse kullanılmasındaki amaç liposuction yapılan bölgede herhangi bir sıvı ve kist birikimini engellemektir. Aynı zamanda korse kullanımı liposuction yapılmış alanın düzgün bir şekilde yerine şekillenmesine ve deri fazlasının daha kısa sürede toparlanmasını sağlar.

Brezilya popo estetik ameliyatından sonra hastalar ne zaman normal hayatlarına dönebilirler?

Bu ameliyattan sonra hastaların normal hayatlarına dönmesi ortalama 2-3 haftayı bulur.

Brezilya popo estetik ameliyatından ne kadar süre sonra hastalar spor yapabilir?

Hastaların bu ameliyattan sonra spor yapmak için yaklaşık 6 hafta kadar beklemeleri gerekir. Özellikle erken dönemde kalçadaki yağlara veya proteze baskı oluşturabilecek kalça hareketlerinin yapılmaması önerilir.

Brezilya Popo Estetiği İstanbul, Bilgi Almak İçin Tıklayın

Brezilya Popo Estetiği İzmir, Bilgi Almak İçin Tıklayın

Brezilya Popo Estetiği Antalya, Bilgi Almak İçin Tıklayın

 

#brezilya poposu #popo büyütme #yağ ile popo büyütme
Bu makaleyi yazmış olan, Urology And Surgery için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Urology And Surgery

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Urology And Surgery Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt