Yükleniyor
Online Terapi ile Vajinismus Tedavisi Ne Demektir ?

Online Terapi ile Vajinismus Tedavisi Ne Demektir ?

  • Online Terapi ile Vajinismus Tedavisi Ne Demektir ?

Günümüzde her 10 kadından 1 inde görülen Vajinismus, kadınlar için adeta büyük bir problem haline gelmiştir. Çiftler arasında da evlilik bitirmeye kadar gidebilen bir sorun haline gelen bu hastalık, uzun süre fark edilmediğinde ya da ertelendiğinde çözümü zor hale gelebilir. Neyse ki ilerleyen teknoloji, yeni buluş ve uzman doktorlar sayesinde, en kötü vakalar bile tedavi edilebiliyor. Doktor ile birebir tedavi şeklinden utanan, çekinen kadınlar için alternatif yöntemler de mevcuttur. Online terapi ile vajinismus tedavisi olan ve memnun kalan kadın sayısı da oldukça çoktur. Artık yüz yüze gelmeden de vajinismustan kurtulmak mümkün.

İnternet üzerinden online terapiye başvuran kadın, terapist ile beraber sözleştikleri günde ilk olarak ön görüşmeyi gerçekleştirirler. Vajinismus tedavisinde kadının geçmiş cinsel deneyimleri, var ise travmaları, ne gibi fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklar geçirdiği çok önemlidir. Bu sebeple doktor öncelikli olarak sorunun neden kaynakladığını tespit edecektir. Daha sonra hangi terapi seçeneğini uygulayacağına karar verir ve danışan ile bilgi paylaşımında bulunur. Eğer kadın için de uygunsa hangi gün ne yapılması gerektiği ile ilgili bir plan oluşturulur. Zaten tedaviye hazır olan ve bu yönteme başvuran kadına, vajinismus hastalığı ile ilgili detaylı bir bilgilendirme yapılır. Danışanın neyi neden yaşadığını bilmesi, vücudunun neden reaksiyon verdiğini öğrenmesi sonucun başarılı olması için önemli bir adımdır. Psikolojik destek ile beraber yürütülen online terapi, danışana belli ev ödevlerinin verilmesi ve takibi ile devam eder. Sürecin her olumlu ilerlemesinde bir sonraki adıma geçilecektir ve tedavi ortalama 6 seans şeklinde gerçekleşir.

Online Terapi İle Vajinismus Tedavisinin Faydaları

Birçok kadının vajinismus tedavisindeki en büyük çekinme sebeplerinden biri, fiziksel müdahalelerin doktor tarafından yapılmasıdır. Online terapi ile vajinismus tedavisinin faydaları arasında en çok danışanın kendi kendine evde egzersizlerini yapması bulunmaktadır. Uzaktan tedavi için hangi şehirde veya ülkede olduğunuzun bir önemi yoktur. Bu da bir zaman kaybına yol açmamaktadır. Bir hastane ortamında olmadığı için kadın, daha rahat ve mutlu hissedecektir. Eğer danışan bu tedavi yönteminden memnun kalmadıysa, yine bir uzman doktora başvurabilir ve diğer yöntemleri deneyebilir.

Bu makaleyi yazmış olan, Kl. Psk. Gamze Birol için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Kl. Psk. Gamze Birol Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt