Yükleniyor
Telekinezi Nedir , Nasıl Yapılır?

Telekinezi Nedir , Nasıl Yapılır?

 • Telekinezi Nedir , Nasıl Yapılır?
 • Telekinezi Nasıl Yapılır?
 • Telekinezi Nasıl Çalışır?
 • Telekinezi Nedir? Dayanağı Var mı?

Telekinezi insan beyni ile oluşturulan ve herhangi bir fiziksel temasa gerek duyulmadan nesneleri hareket ettirebilme gücüdür. Telekinezi kelimesi’’ uzak’ ’anlamına gelen ‘’tele ‘’ kelimesi ile ‘’hareket ‘’anlamına gelen’’ kinesis ‘’kelimesinin birleştirilmesinden oluşturularak günümüze kadar ulaştırılmıştır. Aklın cisimler üzerindeki gücünü temsil eden kavram yerine kullanılan başka bir terim ise psikokinezidir. Bu kelime de Yunancada ’’ruh ‘’anlamına gelen psyche kelimesi ile hareket anlamına gelen ‘’kinesis’’ kelimelerinden türetilmiş olarak toplum dilinde yaygınlık kazanmıştır. Psişik güçlere inanarak onları kullanabildiğini iddia eden kişiler bu güçlerin çeşitli anlamlara gelebildiklerinden bahsederek kavramın bilimsel gerçekliğini tartışmışlardır. Önceden olacakları görebilme tezine dayanan bu düşünce zihin gücü ile nesneleri tutuşturma, ateşte yakabilme yeteneğine sahiptir. Telepati ise uzakta olan şeyleri bilerek görebilme anlamlarına gelir. Psişik güç olarak ifade edilen bu kavramların varlığına inanan insanlar olsa da bu kavram ve teoriler bilimsel olarak kanıtlanmış olan bilgilerden değildir.

Telekinezi Nasıl Yapılır?

Telekinezi yapma için öncelikle konsantrasyon ve güçlü inancın telekinezinin en büyük anahtarı olduğunu bilmek gerekir. Telekinezi’nin gerçekliğine inanan ve yapılabildiğini söyleyen kişiler telekinezinin nasıl yapıldığı konusunda bazı önemli tezler ortaya koymuştur. Telekinezinin nasıl yapıldığını dair bilgilerden bazıları şunlardır:

 • Telekinezi işlemine başlamadan önce ne kadar iyi konsantre olursanız telekinetik yeteneklerinizin o kadar kolay ve hızlı bir şekilde ortaya çıkabileceğini iddia edilir. Rahatlama ve odaklanmanın da olmazsa olmaz başlıca kavramlarından olduğu bilinmektedir.
 • Meditasyon yapmayı rahatlamanın aracı olarak görerek özellikle ruhunuzu rahatlatmayı tavsiye ederler. Hareket ettirilecek herhangi bir nesneyi hissederek ondan bir parçaymış gibi kendinizi hissetmeyi deneyin.
 • Kendinizi fazladan bir kol ya da bir bacak gibi hissederek o eşyayla bütünleşmiş olursunuz. Telekinetik yetenekleriniz bir günde gelişmez ve sonuç vermez. Günde 10- 15 dakika pratik yapılarak çeşitli aralıklarda telekinetik gücünüzün ortaya çıkabileceği söylenmektedir.
 •  Kinetik enerjinin ortaya çıkması ve nesneler üzerinde etki kurup onlarla iletişime geçmek için sabırlı olmanızı tavsiye ederler. Telekinezi bir sabır işidir gelişim süreci de kişiden kişiye, uyguladığımız meditasyon araçlarına göre farklılık gösterecektir.
 • İşlem sırasını atlamadan çeşitli adımların takip edilmesi gerekir. Hareket ettirmek istediğiniz nesnenin üzerinde 10 dakikaya kadar psikolojik bir telepati kurarak onu kendinizden bir parça olarak görüp hissedinceye kadar odaklanın.
 • Enerjinizi gönderdikten sonra nesne hareket ettiğinde ya da bükülme anında eşyayı gözünüzde sürekli olarak canlandırın.
 •  En son hamle nesneyi hareket ettirdiğiniz son işlemdir. Asla güç kullanmadan sadece ekolojik yeteneklerinizle nesneye hareket ettirmeyi başarmalısınız.

Telekinezi Nasıl Çalışır?

Telekinezi’yi çalıştırmak için kuantum bağlantısı kurulur. Bazen insanlar beyin dalgası içerisinde yer alan hücre ve parçacıkları vasıtasıyla nesnelerin içindeki enerjiyi oldukça mucizevi bir şekilde hareket ettirebileceklerine inanırlar. Fiziksel bir temas olmadan onları psikolojik güçleri ve yüksek odaklanma düzeyi ile hareket ettirirler. İnsanlar çevresindeki manyetik alanı kontrol edebilecekleri inandıkları zaman fiziksel bir temas olmadan eşyaları hareket ettirirler. Ses dalgalarını duyumsayan medyumlar bu konu hakkında özellikle ısı ve ses dalgalarını kendilerinin üretip, odaklanarak ilmi kudretleriyle enerji oluşturabileceklerini söylemektedir. Nesnelere enerji yollayarak fiziksel temas olmaksızın hareket ettirebileceklerini ileri sürerler.

Tarihi gelişim süreci içinde telekinezi, yüksek odaklanma gücü ve enerji sonrasında nesnelerin hareket ettiğini savunan bilim adamları görüşleriyle ilk önce 1930-1940’lı yıllarda, sonraki dönemlerde özellikle 1970’liyıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Telekinezi yüzyıllar boyunca insanların üzerinde durdukları ve en çok merak ettikleri konuların başında gelmektedir. 19. Yüzyılda telekinezi bilimsel olarak ispatlanan bir kabiliyet olarak ortaya atılmıştır. Spiritüalizmin meşhur olduğu ve yaygınlık kazandığı bu yıllarda yaşanan pek çok gelişme olmuştur. Özellikle bu dönemde psişik medyumlar ölülerle iletişim kurarak özellikle nesnelerin karanlık odalarda herhangi bir bağ kurmadan birbirine gizemli bir şekilde sürekli olarak hareket ettiklerini, uçtuklarını dile getirmişlerdir. Bazı zamanlar masa ve eşyaların ruh veya bir düşünce etkisi altında devrildiğini, havada asılı kaldıklarını boşluklarını ileri sürmüşlerdir.

Telekinezi Nedir? Dayanağı Var mı?

Telekinezi psikolojik kanıtlar neticesinde bilimsel verilere dayanarak insan beynin hayallerin ötesinde bir yerine sahip olduğu bilinmektedir. Beyninin sadece yüzde onunu kullandığı bilgisine sahip olan insanlar telekineziyi kullanan psişik medyumların beyninin yüzde onundan fazlasını kullanıldıklarını görmüştür. Beyninin yüksek bölümünü kullanabilen medyumların bir marifeti olduğunu göstermiştir. Kalan

Bu makaleyi yazmış olan, Uzm. Dr. Levent Kor için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Uzm. Dr. Levent Kor Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt