Yükleniyor
Migren Ağrısı Nasıl Geçer?

Migren Ağrısı Nasıl Geçer?

  • Migren Ağrısı Nasıl Geçer?
  • Kendinizi keşfedin!
  • Düzenli uyku hafif egzersizle mucizeyi gör

Genellikle insanların hayatlarının bir döneminde de olsa başı ağrımıştır. Hatta başı hiç ağrımayan insan yoktur desem yanılmış olmam. Yolda rastgele 3 kişiyi çevirsek belki 1’inin o an bile başı ağrıyordur. Kısaca acısına son veremediğimiz migreni nasıl dindireceğiz?

Hiç bitmeyecek sandığınız baş ağrıları, kafanızı duvarlara vurma istekleriniz, hatta ve hatta kafanızın matkapla deliniyormuş gibi hissetmeniz… Bunlar belki de hissettiğiniz ağrıyı anlatmak için çok yetersiz betimlemeler çünkü acının tarifi yok…

Şimdi gel gelelim bu sancıların nasıl biteceğine ya da azalacağına… İşte sizler için hazırladığım listeye gelin birlikte göz atalım:

Kendinizi keşfedin!

Öncelikle sağlıksız beslenmek neredeyse her hastalığın listesinde zirveden inmiyor. Bu söylediğim belki size çok saçma gelebilir fakat sürekli başınız ağrıyorsa ya da migren hastasıysanız özellikle beslenmenize dikkat etmelisiniz. Normal bir baş ağrısı ise ayrı ama işin içine migren girince durum biraz daha değişiyor. Kimi çikolata yerse kimi peynir yerse migreni tetikleyebilir. Bu biraz da sizin kendi bedeninizi keşfetmenizle alakalı. Ayrıca altını üstünü çizerek, kutucuk içine alarak söylüyorum ki; öğün atlamamayı ve vücudunuzu susuz bırakmamalısınız. Eğer çok az su içen biriyseniz canınız istemese de bile zorlaya zorlaya su tüketmeye çalışın. Su içmeye başladığınız zaman farkı hissedeceksiniz.

Düzenli uyku hafif egzersizle mucizeyi gör

Peki, sağlıklı beslenmeden sonra sağlıklı yaşama ne dersiniz? Yüzünü ekşitenleri görür gibiyim ancak ‘sağlıklı yaşamı mı istersiniz yoksa migren ağrılarınızı mı?’ diye sorsam yüzünüzdeki o ifade toz bulutu olup uçar gider.

Bu makaleyi yazmış olan, Uzm. Dr. Levent Kor için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Uzm. Dr. Levent Kor Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler