Yükleniyor
Evde Egzersizle Vajinusmusu 4 Adımda Yenmek

Evde Egzersizle Vajinusmusu 4 Adımda Yenmek

  • Evde Egzersizle Vajinusmusu 4 Adımda Yenmek
  • Nefes Egzersizleri
  • Ayna Egzersizi
  • Genital Masaj
  • Kegel Egzersizi
  • Vajinusmusu Kendim Yendim

Vajinusmus, özellikle yeni evlenecek çiftlerin adeta kabusu haline gelmiştir. Bunun en büyük sebeplerinden biri kulaktan dolma hikayelerle edinilen ilk gece korkusu ve başarısız olacağını hissetme duygusudur. Oysa ki cinsel deneyim öncesi doktora danışarak vajinusmusa yakalanma riski azaltılabilir ve kadınların cinsel hayatı kolaylaştırılabilir. Doktor desteği almak istemeyen, utanan, sorununu kendi kendine veya partneriyle yenmek isteyen kadınların vajinusmusu yenmesi veya azaltması mümkün. Evde egzersizle vajinusmusu 4 adımda yenmek ve siz de mutlu, heyecanlı ve zevkli bir cinsel hayat yaşamak istiyorsanız, aşağıda size yardımcı olacak egzersizleri veriyoruz !

Nefes Egzersizleri

Nefe, vücudumuzun sağlığı için her zaman çok önemlidir. Ne kadar düzenli ve derin nefes alabilirsek o kadar zihnimiz açık ve bedenimiz rahat olacaktır. Birçok hastalık terapisinde kullanılan nefes egzersizlerini vajinusmus için de uygulayabilirsiniz. Doğru nefes almak vajinusmusun diğer egzersizlerini yapmanızda da kolaylık sağlayacaktır. Sessiz bir ortamda, burnunuzdan derin nefes almalı, ağzınızdan yavaşça vermelisiniz. Hızlı nefes alıp vermek tansiyonunuza zarar verebilir. Bu sebeple olabildiğince sakince yapmalısınız. Diyafram nefesi uygulaması daha sağlıklı olacağı için, nefes alıp verirken göğsünüz değil, karnınız şişmelidir. Bu uygulamayı rahatlayana ve kaslarınız gevşeyene kadar devam ettirebilirsiniz.

Ayna Egzersizi

Ayna egzersizi ilk başta zorlanabileceğiniz ama sonrasında yaptığınız keşiflerle eğlenceli hale getirebileceğiniz bir egzersizdir. Nefes egzersizi sonrasında küçük bir ayna yardımıyla vajinanızı inceleyin. İncelediğiniz zaman ilk seferde rahatsızlık duyabilirsiniz ama düzenli olarak hergün 15-20 dakika yaptığınızda, bir süre sonra mutlaka organınızla barışık hale geleceksinizdir.

Genital Masaj

Artık aynada barışık hale geldiğiniz cinsel organınıza dokunma zamanı. Vajinanız kuru olabilir bu sebeple bir yağ yardımıyla yavaş hareketlerle bir bebeğe dokunur gibi dokunmalısınız. Sanki el bileğinize masaj yapıyor gibi masaj yapın. Eğer partneriniz istiyorsa, sizin kontrolünüzde onun yardımıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Masaj sadece vajinanın dış kısmına uygulanmalıdır ve sert hareketlerden kaçınılmalıdır.

Kegel Egzersizi

Kegel egzersizi aslında halk diliyle idrar yaparken kontrol ettiğimiz kasları kontrol etme egzersizidir. Kegel egzersizini tuvalette yapabilirsiniz. İdrarınızı yaparken 3-4 defa tutup, sonrasında geri yapmaya devam etmelisiniz. Bu egzersiz, kaslarınızı doğru yönetmenize ve bir kas problemi olan vajinusmus hastalığının riskini azaltmanıza çok yardımcı olacaktır.

Vajinusmusu Kendim Yendim

Yukarıda vermiş olduğumuz egzersizler zahmetsiz ve denenmeye değerdir. Vajinusmusu kendim yendim diyebilmeniz için bütün aşamaları eksiksiz yapmalısınız ve eğer halen bir sonuç alamıyorsanız mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Bu makaleyi yazmış olan, Op. Dr. Sıtkı Güven için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Op. Dr. Sıtkı Güven Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler