Yükleniyor
Hızlı Kilo Vermeyi Sağlayan 4 Diyet Programı?

Hızlı Kilo Vermeyi Sağlayan 4 Diyet Programı?

  • Hızlı Kilo Vermeyi Sağlayan 4 Diyet Programı?
  • Protein Diyeti :
  • Lor diyeti :
  • Çilek diyeti :
  • Sade Meyve Diyeti :

Bahar aylarında olduğumuz şu dönemde yaza doğru ilerlerken kadın-erkek genç-yaşlı herkesin kış boyunca biriktirmiş olduğu fazla kilolarını ve yağlarını eritmesi için kısa süreli ama son derece etkili hızlı kilo vermeyi sağlayan 4 diyet programını denemek beklenen sonuçları verecektir. Bu makalede yer alan dört farklı diyetin hangisi size uygun geliyorsa onu deneyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey herhangi bir sürekli ilaç kullanımı ya da kronik hastalığın olmamasıdır. Sürekli ilaç kullanıyorsanız söz konusu diyetleri uygulamadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Çünkü beslenme dengesi ile bilinçsizce oynamak hem bağışıklık sistemimize zarar verebilir hem de bizleri hastalıklara karşı daha az güçlü hale getirebilir. Fazla kiloları vermeyi, sağlığı idame etmek için isteriz. Kilo kaybetmek uğruna sağlığımızı yitirmek; sonuçları daha da kötüleştirecektir.

Protein Diyeti :

Denenmiş protein diyeti 5 günde 4 kilo vermenizi sağlar. Vermeniz gereken kilolar aşırı değilse protein diyeti ile kilo verme sürecini hızlandırabiliyorsunuz. Protein diyetinin özü son derece basittir. Protein ağırlıklı beslenerek karbonhidratları mümkün mertebe düşürmek mantığına göre çalışan bu diyet programı ile 5 günde 4 kilo zayıflayabilirsiniz. Protein diyetinde haşlanmış tavuk filetoları bol bol salata, baharat, tuzsuz yiyecekler ve bol bol su tüketimi önerilmektedir. Protein diyetini uygulayan insanların diyet süreci boyunca aç kalmadıklarını ve rahat kilo verdiklerini ifade ettiklerini de belirtelim. Bu diyetin suresi toplamda 5 gündür.

Lor diyeti :

Bir hafta içerisinde 3 ile 5 kilo arasında zayıflamanızı sağlayan lor diyetinde günde 450 gram az yağlı peynir ve gün boyunca 500 mililitre az yağlı kefir tüketimi önerilmektedir. Bunun dışında hiçbir şey yemeniz önerilmez. Lor diyeti sadece 3 gün boyunca uygulanabilir. Şekerden tamamen mahrum kalmamak için kullanmış olduğunuz süzme peynirin üzerine biraz bal koyabilirsiniz. Bu diyette de kilo vermenin sırrı olan bol su tüketimi gereklidir.

Çilek diyeti :

Adından da anlayacağınız gibi sadece 3 gün uygulayabileceğiniz çilek diyeti bol bol Çilek yemeyi gerektiriyor. 3 gün içerisinde her gün bir kilo çilek yiyerek bu diyeti gerçekleştirebilirsiniz. Bilindiği gibi Çilek düşük kalorili bir meyve olup Bol Vitamin çeşitliliği barındırıyor; ayrıca bu meyvenin selüliti azaltıcı etkisi vardır. Bu diyette öğün sayısını ayarlamak ve hangi saatte yemek yiyeceğinizi ayarlamak sizin keyfinize kalmış. Ancak diyeti asla 3 günden fazla uygulamayın.

Sade Meyve Diyeti :

Basit ve kolay uygulanabilir diyetlerden biri olan sade meyve diyeti daha çok Rusya'da uygulanan bir diyet türüdür. Bu diyette her türlü meyveyi ve sebzeyi tüketmek serbesttir. Diyet programı sadece 4 gün uygulanmalıdır ve Günde 5 öğün meyve yememiz bol su içmeniz gerekir. Bu diyetin sonunda 4 kilogram zayıflamanız, selülitlerden kurtulmanız, cildinizin daha da parlak ve canlı hale gelmesi beklenir.

Bu makaleyi yazmış olan, Dyt. Tuğçe Emiroğlu için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Dyt. Tuğçe Emiroğlu Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler