Yükleniyor
Göz Çevresi Problemleri ve Lekede Güncel Yaklaşım: Nomor

Göz Çevresi Problemleri ve Lekede Güncel Yaklaşım: Nomor

  • Göz Çevresi Problemleri ve Lekede Güncel Yaklaşım: Nomor

Göz çevresinde en sık yaşanan problemler morluk, kırışıklık, nem kaybı ve hacim kaybıdır. Bu problemler bazen genetik olarak karşımıza çıkmakta, bazen de yaşam tarzından dolayı zamanla oluşmaktadır. 

Göz çevresindeki kırışıklıklar eğer kaz ayakları bölgesinde ise bunu botulinum toksin uygulamaları ile çözmek mümkün iken, peki bu kırışıklık göz altlarında ise nasıl bir yol izlenmelidir? İşte bu durumda çözüm olarak çapraz bağsız yüksek molekül ağırlıklı hyaluronik asit enjeksiyonları çözüme ulaştırmaktadır. Hem cildin nemlendirilmesi, hem de kırışıkların tedavisinde güçlü bir silahtır. 

Peki, hyaluronik asit dışında göz çevresinde hangi ürünler iyileşmede yardımcı olabilir? Bu sorunun yanıtı; Süksinik asit

Süksinik asit Türkiye’de 6 yıldır kullanılmakta olup 45.000 hastanın göz çevresi tedavisinde etken madde olarak kullanılmıştır. Süksinik asit, melanin oluşumunu ara enzim olan tirozinaz enzimini bloke ederek engeller ve böylece lekelenme ve morluk tedavilerinde öncül yaklaşım olarak sayılır. Ayrıca mitokondriyal yaşlanmayı durdurması ve çok güçlü bir antioksidan olması nedeniyle de cilt yenilemede oldukça etkindir. 

Süksinik asit ve hyaluronik asit içerikleriyle güçlendirilen NoMor protokolü ile sağlanan göz çevresi ve cilt tedavilerinin 4-6 ay boyunca etkinlikleri devam etmekte ve daha sonrasında rapel dozlarla devamı önerilmektedir. Kişinin muayenesi sonucu elde edilen bilgilerle birlikte 2-4 seans arası uygulanması planlanabilmektedir. Seans aralıkları 15 gün ila 30 gün arasında değişiklik gösterebilmektedir. 

İçeriklerin alerjik reaksiyon riski taşımaması ve yaş grubu ayırt etmemesi en büyük avantajlarıdır. Uygulama sonrası etkiler 10 gün içerisinde görülmeye başlar ve 3-4 hafta sonra maksimum etkinlik oluşmaktadır. 

Protokol, mezoterapi yöntemiyle ilgili bölgeye uygulanması şeklindedir. ÜTS kaydı ve Class III sertifikası, yani cilt altına iğneyle uygulanabilir izni olması nedeniyle güvenle tercih edilebilmektedir. 

Ürünler ayrıca çeşitli lazer tedavileri ile kombine olarak çalışılabilmekte ve etkinliği arttırılabilmektedir. Protokolde kullanılan ürünler ve kombinasyonlar kişiye özel seçilmeli ve planlanmalıdır. Sizin göz çevreniz veya cildinizdeki lekede hyaluronik asite mi daha çok ihtiyaç var, yoksa süksinik asite mi? Bunun en doğru kararını size doktorunuz verecektir. 

Bu makaleyi yazmış olan, Uzm. Dr. Yıldız Kıraç için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Uzm. Dr. Yıldız Kıraç

Sertifikalı Medikal Estetik

Uzm. Dr. Yıldız Kıraç Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt