Yükleniyor
Ruhunuzdaki Huzuru Keşfetmenin Yolları

Ruhunuzdaki Huzuru Keşfetmenin Yolları

  • Ruhunuzdaki Huzuru Keşfetmenin Yolları
  • Duygusal boşlukta iken ve depresyondayken bile fark edebileceğiniz yollardan bahsediyoruz.

İnsanlar günlük zorunluluklarından, sorumluluklarından ve iş, aşk hayatlarının zorluğundan dolayı, kendilerini bunaltıp, zaman zaman kendilerini stresli ve hüzünlü hissedebiliyorlar. Bu durum, hayatın zorluğuna bağlansa da düşünce yapınız ve olaylara bakış açınızla alakalıdır. Kişinin ruhundaki huzuru keşfetmesinin yollarından bahsetmeden önce birkaç söylevde bulunmak istiyorum. Kendinizi ne kadar tanıyorsunuz? Bu soruya ne kadar çok kelimeyle cevap verebilirdiniz, açıkçası merak ediyorum. Kendini bilmek eylemini harekete geçirdiğiniz sıra, ruhunuzun içinde ki olan bitenlerden haberdar olmaya başlarsınız. Kendinizle alakalı, kendinize sorular sormaya ve onların cevabını almaya başladıktan sonra iç huzuru yakalayabileceğinize şüpheniz olmasın. Ruhunuzdaki huzuru keşfetmenin birçok yolu vardır. 

Duygusal boşlukta iken ve depresyondayken bile fark edebileceğiniz yollardan bahsediyoruz.

1. Çevreni Keşfet: Çevreni kelimesinin size sınırlı geldiğine eminim. Bu kelimeyi evrenselleştirip, dünyayı keşfetmeniz gerekiyor. Her şeyin sizin elinizde olduğunu unutmayın. Beyninize yön veren, düşüncelerinizi kendinize itekleyen ve düğüm atmaya çalışan kendinizsiniz. Bir şeyleri keşfetmenin güzelliğini yakaladıkça daha fazla keşfetmek isteyeceksiniz.
2. Anı Yaşa: Anda kalmak bazı insanlara zor gelebilir. Aradığınız huzur belki de anın içinde saklıdır. Odak noktanızı şimdi olarak belirlerseniz, kaygılarınızdan ve stresinizden kurtulabilirsiniz. Geçmişi değiştirmeniz elinizde değil, geleceğe dair uğraşlar yapabilmek için, anda kalıp odağınızı bozmamanız gerekiyor. Bu durumun size katacağı birçok doğrusu olacaktır. Huzurun en farkında olanı, andır.
3. Oku ve Öğren: Okumak ve okudukça bir şeyleri öğrendiğinizi görmek, sizi mutlu eder. Bu durum, stresinizi ve kaygılarınızı azaltır. Okumak insanın kendine yapabileceği en büyük iyiliklerden biridir. Öğrenmek ise, var olduğundan bile habersiz bir bilginin beyninize işlediğini anladığınızda, içinizde ki huzuru görmenizi sağlar. Ayrı bir özgüveninin olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ruhunuzdaki huzuru keşfedilmeniz için, okumanız ve öğrenmeniz gerekir. Okudukça varlığımıza dair fikirlerimiz olur, öğrendikçe ise, kendimize dair yorumlarımız oluşur.
4. Meditasyon Yapmak: Meditasyon yapmanın, iç huzur getirdiği bilinmektedir. Stresi ve kaygıyı azaltan bu durum, kişinin öz farkındalığını da güçlendirmesini sağlar. Öz farkındalığının yanı sıra, sakinlik ve odaklanabilme yetinizi de geliştirir. Meditasyonun, bilimsel olarak kanıtlanmış sağlık açısından birçok faydası bulunmaktadır. İçinizdeki huzuru keşfetmenin yollarından birisidir.
5. Spor Yapmak: Sporun ruha ve bedene birçok yararı bulunur. Mutluluk hormonu da sağlandığı bilinir. Bunların yanında kendinize olan saygınızın geliştiğini hissedersiniz. Spor yapmanın birçok kişiye olumlu yönde etkileri olmuştur. Kendinizi fark etmenizde yardımcı olabilecek bir durumdur. Öz farkındalığınızı kat ve kat aşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bu makaleyi yazmış olan, Psk. Tuğçe Turhan için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Psk. Tuğçe Turhan Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt