Yükleniyor
Korku Filmi İzlemek Kilo Verdirir

Korku Filmi İzlemek Kilo Verdirir

  • Korku Filmi İzlemek Kilo Verdirir
  • Yürüyüş Yapmak Kilo Verdirir
  • Orta tempolu yürüyüş;
  • Hızlı tempolu yürüyüş;
  • Spor yapmak kilo verdirir
  • Diyet kilo verdirir

İngiltere'nin yer alan Londra'daki Westminster Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, üzerinde durdukları deneyler ve bu deneylerden elde ettikleri sonuçlara göre korku filmleri izlemenin kilo verilmesine yardımcı olduğu gözlenmişlerdir. Korku filmi izlerken vücudumuz her korku anında adrenalin pompalar Bu adrenelin kalori kaybanın yaşanmasına olanak sağlar . Bilim adamları doksan dakikalık korku filminde ortalama 113 kalori yakıldığını belirtiyor. Bu kalori yakımıysa yaptığımız sporlar, 30 dakikalık yürüyüşe denk geliyor.

Kalori yakımı filmden filime değişiyor. Bazı filmlerde ani korku bölümleri daha fazla yaşanırken bazı filmlerde daha azdır. Bu da bazı filmlerde daha fazla kalori harcanırken bazı filmlerde daha az kalori harcanmasına sebebiyet veriyor. Cinnet filmi en çok kalori yaktıran (184 kalori) film olarak seçilmiştir.

Yürüyüş Yapmak Kilo Verdirir

Her gün 1 saatlik yürüyüş kilo vermeye yardımcı olacaktır. Yağlar yakılacağı için bu kilo verme kalıcı olacaktır. Özellikle tempolu yürüyüş yaparken daha etkili bir sonuç elde etmek için dik bir şekilde öne yada arkaya eğik yürümemeye özen göstermek daha etkili olacaktır.

Orta tempolu yürüyüş;

50kg
 60dk
 179cal

60kg
 60kg
 214cal

70kg
 60kg
 250cal

80kg
 60kg
 286cal

90kg
 60kg
 321cal

100kg
 60kg
 357cal

Hızlı tempolu yürüyüş;

50kg
 60kg
 200cal

60kg
 60kg
 239cal

70kg
 60kg
 279cal

80kg
 60kg
 319cal

90kg
 60kg
 359cal

Spor yapmak kilo verdirir

Spor yapmak kilo verdirir ancak düzenli beslenmeye de dikkat etmek gerekiyor. Düzensiz yapılan beslenme neticesinde vücuttaki yağ ve kas dengesi bozularak daha çok kilo almamıza neden olabilir. Düzenli ve doğru yapılan spor düzenli beslenmeyle desteklenirse kilo vermede epey yardımcı olacaktır.

Diyet kilo verdirir

Kilo alınmasında en büyük etkenler biriside ekmek tüketimidir. Yediğimiz yemek ve tatlıların sınırını çizmek gerekiyor. Daha az miktarda ve düzeni aksatmayacak şekilde yememiz gerekmektedir. Tatlı yerine meyve tüketebilirsiniz. Ara öğünlerde yoğurt açlığınızı bastıracaktır. Böylece yemeklerde bedeninize fazla yüklenmemiş ve bedenimizi yormamış olursunuz. Bu davranışlar kilo almanıza engel olacaktır.

Bu makaleyi yazmış olan, Dyt. Sedanur Altıparmak için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Dyt. Sedanur Altıparmak Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt