Yükleniyor
Belinizi İnceltmek İçin 1 Aylık İdeal Yöntemler Nelerdir?

Belinizi İnceltmek İçin 1 Aylık İdeal Yöntemler Nelerdir?

  • Belinizi İnceltmek İçin 1 Aylık İdeal Yöntemler Nelerdir?
  • Bel İnceltmek İsteyenlere İdeal Öneriler

Birçok kadın belini inceltmek ve kusursuz bir görünüme sahip olmak ister. Bölgesel olarak yağ birikimi yaşayan ve bel bölgesinde estetik görünümü bozan yağların yakılması mümkündür. Bunun için periyodik uygulamaları yapmak ve vücudunuza esneklik kazandırmak iyi bir tercih olacaktır. Birçok uzman bu konuda önerilerde bulunmakta ve bu tür uygulamaların hem bölgesel yağlanmaya hem de sağlıklı bir yaşam temellerinin atılmasına ilaç gibi geldiğini vurgulamaktadır. Çeşitli egzersiz uygulamaları ile bölgesel yağ yakımının mümkün olduğu biliniyor. Özellikle basenler ve karın bölgesi için ideal egzersiz uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamaları her gün uyguladığınız takdirde istediğiniz vücut ölçülerine ulaşabilirsiniz.
 

Belinizi inceltmek için ilk olarak kolay program ile başlamalı ve bu programı sağlıklı beslenme şekilleri ile desteklemelisiniz. Hem kalori oranınızı düşürüp daha az yağ depolar hem de yağ yakımını hızlandırırsanız kısa süre içerisinde ideal ölçülere ulaşmanız mümkün olabilir. Ancak bu ölçülere ulaşabilmek zor ve meşakkatli bir yoldur. Basit egzersiz uygulamalarını yaparak başlayacağınız bu yolda ilk olarak zorlanmayacağınız hareketleri yapmanız isteniyor. Bunları ev içerisinde yapmanız mümkündür. Spor salonuna gitmeniz şart değildir. Ayrıca birçok hareket için hiçbir ek malzeme almanıza gerek yok. Sadece bazı egzersiz hareketlerinde sandalye gibi kullanabileceğiniz eşyalar size kolaylık sağlamaktadır.

Bel İnceltmek İsteyenlere İdeal Öneriler

Belinizi incelterek estetik görünümüne kavuşturmak ve kusursuz bir görünüme sahip olup sağlıklı yaşam sürdürmek için çeşitli uygulamaları yapmanız gerekir. Bu uygulamalar şu şekildedir;

 İlk olarak ısınma hareketleri yaparak ayakta dizlerinizi yukarı doğru çekin ve bu hareketi sol ve sağ diz olmak üzere 15 kez tekrar edin.

 Bir önceki işlemi uygulamayı bitirdiğiniz andan itibaren normal duruş pozisyonuna gelin ve ellerinizle birlikte ayaklarınızı açarak zıplayın, bu hareketi 20 kez tekrar etmeniz başlangıç seviyesi için ideal olacaktır.

Plank pozisyonuna geçin. Sadece ayak uçlarınız ve dirseklerinizden destek alarak sırtınızı düz bir şekle getirin ve yere paralel şekilde destek noktalarınızın yardımıyla uzanın. İlk etapta bu hareketi 30 saniye yapmanız yeterlidir. 30 saniye boyunca hiçbir şekilde yere değmemelisiniz. Plank pozisyonunda nefes ritminizi ayarlamayı unutmayın.

Sol tarafınıza uzanarak sağ bacağınızı yukarı kaldırıp aşağı indirin. Bu işlemi doğru bir şekilde yaparak 15 defa tekrarlayın. Sol bacağınız bittiğinde sağ tarafınıza uzanıp aynı işlemi bu kez sol ayağınızla 15 defa yapın.

Mekik pozisyonunu alın ve ellerinizi başınıza koyarak 15 kez mekik çekin.
 

Uygulama bittiğinde ilk gün egzersiz programını tamamlamış olacaksınız. Bu programı farklı hareketler ve yürüyüş ile destekleyebilir, zaman içerisinde uyguladığınız sayıları arttırarak daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bel bölgenizin kısa süre içerisinde inceldiğini görebilirsiniz. Son derece faydalı olan bu uygulamalar aynı zamanda sağlıklı yaşam sürdürmenizi ve kilo problemlerinizin ortadan kalkmasını sağlıyor.

Bu makaleyi yazmış olan, Dyt. Sena Kemaloğlu için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Dyt. Sena Kemaloğlu Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler