Yükleniyor
Saçkıran Hastalığı Tedavisi

Saçkıran Hastalığı Tedavisi

  • Saçkıran Hastalığı Tedavisi
  • Saçkıran Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tedavisi mümkün olan bir deri hastalığıdır saçkıran, tedaviye başlandığı zaman ilk olarak saçkırana sebep olan yapıcı mantarı yok etme hedeflenmektedir. Bu işlemde ise genellikle mantar ilacı olarak kullanılmakta olan tablet, toz veya krem şeklinde olan ilaçlardır. Bu tür ilaçlar ise saçkıran olan bölgeye sürülmektedir. Tablet şeklinde olan ilaçlar ise en sık kullanılan ve tercih edilen ilaçlardır. İğne tedavisi ise yaygın olarak bilinin saçkıran hastalığı tedavisinde yer almaktadır. Saç köklerini destekleyen bitkiler ve bitkisel spreyler ile de destek alınmaktadır.

Saçkıran Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Saçkıran hastalığında tedavi süresi ile ilgili olarak hastalığın ne kadar ilerlemiş olduğu, hastanın bünyesi de hastalığın tedavi sürecini etkilemektedir. Ayrıca genetik yatkınlık, yaş ve saç yapısı gibi faktörlerde etkilidir. Çoğunlukla bağışıklık sistemi güçlü olan yalnız stres yüzünden saçkırana maruz kalmış kişilerde tedavi süresi daha kısa olarak bilinmektedir. Gençlerde ve çocuklarda ise 6 ay içerisinde iyileşme beklenmektedir.

Bu makaleyi yazmış olan, Uzm. Dr. Burcu Minareci için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Uzm. Dr. Burcu Minareci

Dermatoloji (Cildiye)

Uzm. Dr. Burcu Minareci Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt