Yükleniyor
Göz Çevrenizdeki Koyu Halkalar Özgüveninizi Kırmasın

Göz Çevrenizdeki Koyu Halkalar Özgüveninizi Kırmasın

 • Göz Çevrenizdeki Koyu Halkalar Özgüveninizi Kırmasın
 • Neden İğnesiz Mezoterapi diyoruz? Hangi etken maddelerden oluşuyor?
 • Tercih Etme Sebebimiz Nedir?
 • Uygulama ve Protokol Nasıldır, Nasıl Uygulanır?
 • Uygulama Kaç Seans Sürer? 
 • Uygulamadan Sonra Hasta Ne Yapmalıdır?
 • Bu Uygulamayı Kimler Yaptırabilir?
 • Diğer Uygulamalara Göre Bütçesi Zorlayıcı Mıdır?
 • İğneli Mi, İğnesiz Mi Uygulanır?
 • LET Uygulamasının Ardından Ev Devam Ürünü Tavsiye Ediyor Muyuz?

Bildiğiniz üzere göz çevremiz, cildimize göre 5 kat daha ince bir bölgedir. Yaş almaya, stres ile içsel ve dışsal faktörler de eklenince bu bölgedeki sorunlar hızla artıyor. Yaşlanma belirtileri daha erken yaşlarda oluşuyor ve koyu mor halkalar, elastikiyet kaybı, pigment bozuklukları da bu tabloya hızlıca ekleniyor.

İşte biz bu noktada devreye girerek, hastalarımıza ışıl ışıl göz çevresine kavuşabilmeleri için özel bir peeling ve iğnesiz mezoterapi kombinasyonundan oluşan LET – PERIOCULAR Treatment imkanını sunuyoruz.  LET – PERIOCULAR Treatment, göz çevresinin spesifik tedavisi için geliştirilmiştir.

İlk baktığımızda, bizi yorgun ve yaşlı gösteren göz çevremizde, eğer göz altında boşluk, çukurluk varsa dolgu yardımı ile dolduruyoruz. Bunun dışında kalan her türlü problemde mezoterapinin alternatifi ya da çok agresif problemlerde mezoterapi destekleyicisi olarak LET – Eye Shine bizim elimizi çok kuvvetlendiriyor.

Neden İğnesiz Mezoterapi diyoruz? Hangi etken maddelerden oluşuyor?

“İğnesiz Mezoterapi” diyoruz, çünkü bu protokolün içinde bulunan etken maddeler, özel moleküller ile cilt altına geçerek mezoterapi gibi çalışıyor. Oldukça etkili ve yeni nesil etken maddelerden oluşan bir İtalyan teknolojisidir.

Formül çok akıllıca oluşturulmuş. Göz çevresinde bulunan her probleme yönelik mezoterapi etken maddeler kullanılmış. 

Bunlar;

 • Mandalik Asit; Keratolitik (yüzeysel peeling) etkisine sahiptir. Epidermisin üst katmanlarını gevşetir ve cildin en üst tabakasının atılmasını sağlar. İnce kırışıkların giderilmesi için hücre yenilenmesini kollajen ve elastinin sentezi aktive ederek lifting etkisi yaratır. 
 • Traneksamik asit; UV ışınlarının leke oluşumunu tetiklemesini önler. Traneksamik asit; UV ışınları keratinositleri uyardığında, keratinositlerden melanin pigmenti oluşumunu tetikleyen hormonların salınmasını önleyerek yapar. Traneksamik asit, epidermisten daha derinlere doğru yönelen bu tetikleyici uyarıyı baskılayarak aşırı melanin üretimini ve lekelenmeyi önler.
 • Butilresorsinol; Mevcut in vitro ve in vivo veriler, butilresorsinolün tirozinaz aktivitesi üzerindeki yüksek inhibe etme kapasitesini, hidrokinon, arbutin ve kojik asidin potensini açık ara aştığını kanıtlamaktadır. Melanin sentezi için anahtar bir enzim olan tirozinaz aktivitesini inhibe ederek, hiperpigmentasyon üzerinde aydınlatma etkisi sağlar.
 • Ferulik asit, serbest radikallerden cildimizi arındırmaya, güneş ışınlarından gelen UV radyasyonunun etkisini azaltmaya yarayan bir antioksidandır

Zamanla serbest radikaller, cildin bozulmasına, ince çizgilere, kırışıklıklara yol açabiliyor. İşte ferulik asit de tam bu noktada devreye girip, serbest radikallere karşı cildimizi korumaya çalışıyor.

Cilt tonunun daha aydınlık olmasına destek olur. Bununla beraber, güneş kaynaklı cilt kusurlarının görünümünün de azalmasına yardımcı olur. Cildin metabolizmasını dengeler, bir çöpçü gibi davranarak güçlü bir antioksidan etki gösterir. Serbest radikalleri temizleyerek, yaşlanma sürecini yavaşlatır. Aynı zamanda Ferulic asit, C vitaminini stabilize eder. Cildi güneşin zararlı etkilerinden korur. 

Gördüğünüz gibi, o kadar güçlü etken maddeler var ki, mezoterapiye benzer bir etki almamak mümkün değil. 

Tercih Etme Sebebimiz Nedir?

Uygulaması oldukça kolay, hasta konforu ve memnuniyeti çok yüksek, hastaların bütçesine uygun, acısız ve ağrısız. Uygulama sonrası anında görünür sonuçlar alıyoruz. Tercih etmemizin çok sayıda sebebi var.

Uygulama ve Protokol Nasıldır, Nasıl Uygulanır?

LET periocular serum ve LET periocular patchler (maske) den oluşan 2 aşamalı bir protokol. 

Öncelikle temiz bir cilde yukarıdaki etken maddeleri ve diğer özel etken maddeleri barındıran LET serumumuzu kademeli olarak göz çevresine yoğun bir masajla uyguluyoruz ve yaklaşık 10 dakika serumu bekletiyoruz.

LET periocular serum  ve aktif bileşen havuzu, bu bölgenin pH değerine göre cilt yenilenmesini sağlıyor.  Kolajen, elastin ve glikozaminoglikanların sentezini uyararak, göz çevresini iyileştiriyor ve diğer bileşenlerin daha kolay nüfuz etmesini sağlıyor. 

Sonrasında, yine aynı etken maddeleri içeren ve ilave olarak hyalüronik asitin öncüsü Hyalüromin, sirkülasyonu arttıran etken maddeler ve antioksidanlar ile zenginleştirilmiş LET PERIOCULAR maske ile devam ediyoruz. 

Serumdan sonra uygulanan  periocular maske, aydınlatma ve nem sağlayarak, göz altında bulunan  torbalar ve koyu halkaların azalmasını destekliyor.  Ayrıca, kırışıklıklar ve ifade çizgileri üzerinde yumuşatma işlemi gerçekleştiriyor.

Bu maskeyi koyup yine bize tanımlanan sürenin dolmasını bekliyoruz. Bu süre maksimum 20 dakika. 

Bu süre zarfında hastamızda herhangi bir acıma batma hissi olmadan konforlu bir şekilde tedavisi tamamlanıp kalkıyor. İşlemimiz yarım saat içinde tamamlanmış oluyor. 

Uygulama Kaç Seans Sürer? 

Bu uygulama düzenli olmak kaydı ile 10 gün aralıklar ile 4-6 seans arası yapılmalıdır. Sonrasında idame tedavi gerekirse aylık periyodlar halinde cilt bakım rutinine ilave edilebilir. 

Uygulamadan Sonra Hasta Ne Yapmalıdır?

Hasta bence bu tedavinin aslında yılda ikinci bir tekrarını yaptırmalı ve idame tedavi olarak, Lipozomlu Süksinik, kafein, tetrapetidlerden oluşan bir göz kremi ve güneş koruyucunu kullanmalı. Tedavinin bütünselliği açısından biz hastalarımıza klinik sonrası ev ödevleri vermekteyiz.

Bu Uygulamayı Kimler Yaptırabilir?

Gözaltında morluk olan, torbalanması olan, göz altı cansız gözüken ve genç mimik kırışıklığı olan herkes yaptırabilir. 

Bu uygulama ile etken maddelerle aslında oradaki dolaşımı hızlandırarak ve pigment bozukluğuna müdahale ederek ve maksimum nemlendirerek, aydınlık tonda ve canlı bir göz çevresi hedefliyoruz.

Aslında, yaşlanmayı istemeyen ya da genetik olarak göz çevresi problemi olan herkes düzenli olarak, problemleri başlamadan önce de, önleyici bakım olarak da yaptırabilir. 

Diğer Uygulamalara Göre Bütçesi Zorlayıcı Mıdır?

Kliniğimizde herkes rahatlıkla bu uygulamayı bütçelerini zorlamadan yaptırabilirler.

İğneli Mi, İğnesiz Mi Uygulanır?

Göz çevresinde, bazı ciltlerde damarsal yapılar çok belirgin ve yüzeyseldir. Bu durumda iğneli işlem yapmamız çok zorlayıcı olabiliyor. Bu tür ciltlerde biz LET Periocular Treatment- Eye Shine tercih ediyoruz.

Bazı ciltler çok ciddi problemli oluyor. Bu tür ciltlerde de kombine tedavi gerekli. Her halükarda tedaviye kesinlikle Eye Shine ile başlıyor ve aralara klasik mezoterapi ekliyoruz. 

LET Uygulamasının Ardından Ev Devam Ürünü Tavsiye Ediyor Muyuz?

Göz çevresindeki derimizin, yüzün geri kalanından 5 kat daha ince olduğunu belirtmiştim. Lenfatik dolaşım karmaşıktır. İçsel ve dışsal faktörlere tabidir, dermal tabakada elastin ve kollajen lifleri sayısal olarak azdır. İşte bu yüzden klinikte yaptığımız uygulamaların ardından, yapılan tedavinin süresini uzatmak ve desteklemek için muhakkak ev devam ürünü tavsiye ediyoruz. 

İçinde hem pigment bozukluğunda, hem elastikiyet kaybı ve kırıklıkta etkili, sirkülasyonu arttıran, yine mezoterapi etken maddeleri içeren ki, bunların başında ‘’Lipozomlu Süksinik Asit ‘’ geliyor, Derma Care Solution’ın AOX EYE RECOVERY kremini gönül rahatlığı ile öneriyorum. Oldukça etkili ve hasta memnuniyeti yüksek olduğu için beni de mutlu ediyor. 

Bu makaleyi yazmış olan, Dr. Beste Odabaşı için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Dr. Beste Odabaşı

Sertifikalı Medikal Estetik

Dr. Beste Odabaşı Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt