Yükleniyor
Starformer Intmawave: Kasların Güçlendirilmesinde En Son Teknoloji

Starformer Intmawave: Kasların Güçlendirilmesinde En Son Teknoloji

  • Starformer Intmawave: Kasların Güçlendirilmesinde En Son Teknoloji
  • Starformer Intımawave
  • İdrar Kaçırma

Starformer Intımawave

StarFormer; yüksek yoğunluklu TESLA MAGNETİK STİMÜLASYONU (HITS) kullanarak, pelvik taban kaslarının güç harcamadan hızlı ve kolay bir şekilde kasılmasını sağlayan bir cihazdır.

İdrar Kaçırma

Toplumda idrar kaçırma olarak bilinen üriner inkontinans; Uluslararası Kontinans Derneği'nin tarif ettiği şekilde, kişinin sosyal, hijyenik ve psikolojik sorunlara yol açan istem dışı idrar sızıntısı olarak tanımlanmaktadır. İdrar kaçırma problemi yaşla birlikte artış gösterir ve kadınlarda erkeklere kıyasla 2-3 kat daha fazla görülür.

Üriner inkontinans sorununa farklı tedavilerle çözüm bulunabilir. StarFormer IntimaWave tedavisi, idrar kaçırma tedavisinde kullanılan bir cihazı temsil eder. İdrar kaçırma; özellikle pelvik kaslarının zayıflamasıyla ortaya çıkar. Bu cihaz sayesinde pelvik kaslara elektromanyetik dalgalar uygulanarak sıkılaşma ve güçlenme sağlanır.

Bu cihazın hastalarımız için en kayda değer faydası, ameliyat gerektirmeksizin kısa bir süre içinde tedavi imkanı sunmasıdır.

StarFormer Intimawave tedavisi, kas dokularını seçici bir biçimde uyaran, böylelikle pelvis kaslarında sıkılaşma ve güçlenme etkisi yaratan bir yöntemdir. Bu etkin özelliği nedeniyle özellikle son yıllarda yurtdışında geniş çapta kullanılmakta ve ülkemizde de yeni yeni uygulamalar görmeye başlamaktadır. HITS teknolojisini kullanarak idrar kaçırma sorununu etkili bir şekilde tedavi etmek için pelvik taban kaslarının sıkılaşmasını ve güçlenmesini hedefler.

StarFormer Intimawave uygulaması nazik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir; hastanın önceden hazırlanması gerekmez. Oluşturulan manyetik dalgalar, hastanın kıyafetinden, cildinden ve kemikten zarar vermeden geçerek derinlerdeki sinirleri etkiler ve kasın düzenli ve hızlı bir şekilde kasılmasını sağlar. Zaman içinde hastalar, uzun süreli yoğun spor yapmış gibi kas kütlesi ve gücünde artış yaşar.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Hasta giyinik olarak, uygulamayı gerçekleştireceğimiz sandalyeye oturur. Sandalyenin hem alt kısmında (pelvis kaslarını aktive etmek için), hem de sırt bölgesinde iki ayrı aplikatör bulunur. Cihaz devreye alınır ve titreşim seviyesi, hastanın kasılmayı hissedebileceği ölçüye kadar artırılarak ayarlanır.

Cihazımızın etkisi sadece periyodik kas kasılmaları ve idrar kaçırmada değil; aynı zamanda mevcut iki aplikatör sayesinde doğum sonrası vücut şekillendirme, kas sarkmaları, kilo ve yaşa bağlı beden şekil bozukluklarında estetik avantajlar sunar. Ayrıca kas dokusunu seçici bir şekilde etkileyerek, vücudun çeşitli bölgelerinin güçlenmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Kalça, karın, bacak ve sırt kaslarını çalıştırır. Hastalarımız sedyeye uzanarak, herhangi bir fiziksel aktivite gerektirmeden adeta yoğun spor yapmış gibi kaslarının güçlenmesini ve vücutlarının şekillenmesini sağlar.

Bu makaleyi yazmış olan, Dr. Öğr. Üyesi Zehra Yılmaz için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Dr. Öğr. Üyesi Zehra Yılmaz

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Dr. Öğr. Üyesi Zehra Yılmaz Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt