Yükleniyor
Kişisel Arınma ve Denge Sistemi: Leechcraft…

Kişisel Arınma ve Denge Sistemi: Leechcraft…

  • Kişisel Arınma ve Denge Sistemi: Leechcraft…
  • Leechcraft Yöntemi
  • Scio Quantum Biofeedback:

Leechcraft Yöntemi

Bedenimizde organ ya da sistemlerin dengesi bozulduğunda hastalıklar başlar. Dünyadaki her şey gibi; bedenimizdeki tüm doku, organ ve sistemler de belli bir ritimde hareket halindedir. Bu ritimlerde ve hareketlerdeki bozulmalar; vücutta dokularda kilitlenmeler yaparak dolaşımın ve lenf akışının bozulmasına, dokuların yeterince beslenememesine, doku kırılganlığının artmasına ve nihayetinde yaralanmalara veya hastalıklara sebep olabilir. 

Leechcraft yöntemi ile ellerle yapılan postür ve vücut analizinde; omurgada ve eklemlerde kayma, sapma, dönme, kilitlenme ve blokajlar tespit edilebilir. Bir eklemdeki kayma ya da rotasyon; pek çok organda ya da sistemde bozulmalara sebep olabilir. Oluşan kayma ya da rotasyon sebebiyle sinirlerde sıkışmalar, yetersiz dolaşım ve organ bağlarında gerilimler oluşabilir. Bu da kişide ağrı, hassasiyet ve sinir irritasyonu yaratabilir. Bu sebeple kişinin sağlıklı olabilmesi için en önemli şey düzgün ve hizalanmış bir omurgadır. 

Leechcraft yöntemi, omurganın ardından; derin bağ dokusu, fasya ve eklemlerin genel sağlığını gözlemlemeyi içerir. Eklemlerdeki olası hasar, aşınma ve deformasyonlar belirlenir. Bağ dokusunun esnekliği, fasyaların yapışıklıkları kişinin genel sağlık durumunun anlaşılmasında kritik rol oynar; aynı zamanda ağrının temel nedenlerinden biridir ve kesinlikle incelenmelidir. Daha sonra organların sağlığı, metabolizma faaliyetleri, vücut ritimlerinin genel durumu gibi faktörler değerlendirilir. Sindirim, dolaşım, sinir ve boşaltım gibi tüm sistemlerin işleyişi ve genel durumu gözden geçirilir. Bu kapsamlı analizler sayesinde sorunun temel nedeni belirlenir ve düzeltme adımlarının neler olabileceğine karar verilir. 

Bir kişinin ağrı deneyimini ele alarak; vücudumuzda ortaya çıkan ağrıların birçok farklı kökeni olabilir. Organ veya dokuların zarar görmesi, herhangi bir eklemde ağrı şeklinde hissedilebilir. Birey bu ağrıyı bel veya boyun ağrısı olarak algılayabilir, ancak asıl sorun kaynağı farklı bir yerde olabilir. Örneğin, sırt ağrısı şikayetiyle başvuran bir kişide ağrının kökenini araştırırız. Bacak uzunluğu farklılığı, omurga eğriliği, kuyruk sokumu travmaları, sinir sistemi hasarları veya sindirim sistemi sorunları, sırt ağrısına yol açabilir. Bu faktörlerden biri veya birkaçı, temel sorunun nedenini oluşturabilirken, diğer yan etkenler de mevcut sorunu büyütebilir. 

Leechcraft yöntemi; her zaman problemin ana nedenine odaklanır ve onu çözmeye çalışır. Bu yöntemde tüm organlar ve sistemler ayrı ayrı taranır ve önce ana neden sonrasında da yan nedenler ortadan kaldırılır. Bu program kişisel bir programdır. Herkese göre farklılık gösterebilir çünkü her beden kendine özeldir. Bu programda duygusal, fiziksel ve zihinsel arınma sağlanır. Kişinin bedeninde nerede birikmiş duygu, toksin, blokaj ve stres varsa onlardan kişi arındırılmaya çalışılır. Ve son olarak tüm sistemlerin ve organların genel dengesi kurulur. Tüm bunları kişide sağladığımızda bedenin iyileştirici gücü ortaya çıkar ve kişi her problemini kendi kendine onarıp düzeltebilir. Burada işin sırrı, bedene doğru uyaranları vermektedir. İnsan bedeni her zaman kendini onarmaya programlıdır. Kişinin mükemmel sağlığına ulaşmasını engelleyen en temel etkenler, çevresel faktörler ve strestir. Bu unsurların bertaraf edilmesiyle birlikte, birey gerçek anlamda kusursuz bir sağlık durumuna kavuşabilir. 

Scio Quantum Biofeedback:

SCIO cihazı, vücudu anti-virüs yazılımının bilgisayarı taraması gibi, tam 12000 farklı frekansta tarar. Bu incelemeler, saniyenin binde biri hızında gerçekleşir ve vücudun bu frekanstaki tepkilerini yakalar. Daha sonra bu tepkiler, normale göre değerlendirilir, cevaplar puanlanır ve hem akut hem de kronik dengesizliklerin teşhisini yapar. Bu aşamada, bireye sonuçlar aktarılır ve anormal frekansların dengelemesi veya uyumlu hale getirilmesi için enerji tabanlı terapiler uygulanır. Hem Doğu'nun hem de Batı'nın felsefe ve tekniklerini bir araya getiren, 72 farklı modalite ve 200'den fazla biyogeri beslemeli terapinin birleşiminden oluşan bu sistem, dünyadaki en kapsamlı sağlık yazılım paketlerinden birini sunmaktadır.

SCIO cihazı, kişinin henüz hasta olmadan, doku, organ veya sistemdeki olası sorunları tespit edebilme yetisine sahiptir. Bireyin duygusal durumu, fiziksel sağlığı, zihinsel durumu ve ruhsal durumu gibi çeşitli parametreleri değerlendirerek, enerji akışındaki bozuklukları tanımlar ve enerji dengeleme yöntemleriyle onarıma başlar. Bu cihaz, hastalıkların henüz başlamadan önce erken aşamada müdahale ederek, zayıf olan sistemlerin enerji dengesini sağlama amacıyla çalışır; ayrıca fiziksel, zihinsel ve enerjetik olarak bloke olmuş her bir organ, doku veya sistem üzerinde düzeltilmesi gereken alanları tespit eder. Bu süreç, kişinin genel sağlık durumunu olumlu yönde etkileyerek yaşam kalitesini ve rahatlığını en yüksek seviyeye çıkarabilir. 

Bu makaleyi yazmış olan, Uzm. Fzt. Sema Danışık için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Uzm. Fzt. Sema Danışık

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Uzm. Fzt. Sema Danışık Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt