Yükleniyor
Güne Güzel Başlayın, Gününüz Güzel Olsun

Güne Güzel Başlayın, Gününüz Güzel Olsun

  • Güne Güzel Başlayın, Gününüz Güzel Olsun

Güne gülerek başlayan insanlardan olmayabilirsiniz ancak bu güne gülerek devam etmenize engel değil. Uykunuzu aldıktan sonra yatakta biraz esneme hareketleri yaparak günün koşuşturmasına kendinizi alıştırabilirsiniz. Ardından pencerenizi açın ya da balkona çıkın. Dışarısı ister kar kıyamet olsun ister güllük gülistanlık, bu sabaha uyanabildiğiniz için şükredin. Çünkü siz uyurken belki yüzlerce insan son nefesini verdi. Ve gün size her ne kadar kötülükler çağrıştırsa da emin olun güzel şeyler de barındırıyordur.

 Eğer vaktiniz varsa yapacağınız 10 - 15 dakikalık duş vücudunuzu uyandırırken, en sevdiğiniz kokuları barındıran şampuanlarınız ve duş jelleriniz ruhunuzu canlandıracak.

 Duştan çıktıktan sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkamanız gözeneklerinizi sıkılaştırırken cildinizi makyaja hazırlayacak. Gül suyu yardımıyla cildinizi canlandırabilirsiniz de. Ve duştan sonra kötü görünen bir kadın tanımıyorum. Aynada kendinize güzel şeyler söyleyin ve aynadaki sizle günün güzelliklerini anlatmak için akşam buluşmak üzere sözleşin.

  İster yaz olsun ister kış, ister kapalı alanda olun ister açık. Güneş kreminizi cildinizden ve yanınızdan eksik etmeyin.

Kalkar kalkmaz içeceğiniz su metabolizmayı hızlandırıp iç organları canlandırırken uzun vadede cildinizi de güzelleştiriyor. Gün içerisinde de bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

  Ve kahvaltınızı olabildiğince protein ağırlıklı yapın, haşlanmış yumurta, peynir, birkaç zeytin ve çiğ sebzeler. Az gibi görünse de öğlene dek sizi tok tutacağından şüpheniz olmasın. 

Artık hazırsınız.

Bu makaleyi yazmış olan, Fzt. Canan Balcı Özkan için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Fzt. Canan Balcı Özkan

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Fzt. Canan Balcı Özkan Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler