Yükleniyor
Şeffaf Plak Nedir?

Şeffaf Plak Nedir?

  • Şeffaf Plak Nedir?
  • Şeffaf Plak Özellikleri

Günümüz bireyleri geçmişe nazaran dış görünümlerine ve sağlıklarına daha fazla dikkat etmekte bu konuda daha bilinçli hareket etmektedir. Dış görünüm ve sağlık denildiği zaman da akla direkt diler gelmektedir. Hem vücut sağlığı için oldukça önem arz eden dişler aynı önemi dış görüntüde de üstlenmektedir. Dolayısıyla bireyler beden sağlığını korumak için de çekici ve cezp edici bir çehreye sahip olmak için de diş kliniklerine gitmekte ve arzu ettikleri tedavileri olmaktadır. Bu tedavilerden sıkça talep göreni ise şeffaf plak tedavisi olmaktadır.

Eski diş tedavileri artık tedavülden kalkmakta ve diş dünyası teknolojiden nasibini alarak her geçen gün yeni tedavi olanaklarına kapısını açmaktadır. Bu tedavilerinde olan ve sıkça rağbet edilen şeffaf plak tedavisi; diş ve çene bozukluklarını, diş gıcırdatma gibi bazı problemleri ortadan kaldırmak ve diş – çene uyumunu öne çıkarmak adına uygulanan bir tedavidir. Şeffaf plak tedavisinin tercih edilmesinin en önemli ve göze çarpan sebebi ise şeffaf plakların dişte görünmemesidir. Karşı karşıya konuşma esnasında dahi fark edilemeyen şeffaf plakla bu itibarla pek çok hasta için biçilmiş kaftan hüviyetindedir. Zira pek çok birey diş telinin gözükmesinden mustarip olmakta ve bu durumdan kurtulmanın yollarını aramaktadır. Hem arzu edilen görünümün elde edilmesini sağlayan hem de bu tedaviyi çirkin bir görünüm oluşturmadan yapan şeffaf plak tedavisi pek çok diş hekimi tarafından uygulanmaktadır.

Şeffaf Plak Özellikleri

Şeffaf plak tedavisinin en önemli özelliği; görünür olmamasıdır. Bununla birlikte mühim olan bir diğer niteliği ise gerek uygulama gerekse uygulama sonrası kullanım esnasında hastaya herhangi bir ağrı veya acı vermemesidir. Tüm bu niteliklerinin yanı sıra kayda değer bir diğer özelliği ise yirmi iki saat takmak kaydıyla diğer iki saat çıkarılabilir olmasıdır. Bu mucizevi özelliği sayesinde artık aylarca dişten çıkmayan sıradan diş teli tedavisinin önüne geçmekte ve bu hususta bir devrim gerçekleştirmektedir. Hastalar sadece tek elleri ile ve gayet pratik bir şekilde plakları çıkarabilir ve takabilir durumdadır. Pek çok niteliği olan şeffaf plakların dikkatleri cezp eden en önemli üç özelliği yukarıda zikredildiği gibidir.

Bu makaleyi yazmış olan, Dr. Dt. Hakkı Emre Harbalıoğlu için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Dr. Dt. Hakkı Emre Harbalıoğlu Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt