Yükleniyor
Saç Dökülmeniz Var İse, Bırakın Hücreleriniz Savaşsın...

Saç Dökülmeniz Var İse, Bırakın Hücreleriniz Savaşsın...

  • Saç Dökülmeniz Var İse, Bırakın Hücreleriniz Savaşsın...
  • Güçsüz Ve Dökülen Saçlara Tek Seansta Çözüm: Regenera Activa
  • Hücresel Saç Tedavisi
  • İşlem Süresi Ne Kadardır?
  • İşlem Etkisini Ne Zaman Gösterir?
  • Hücresel Saç Tedavisi Kimlere Uygulanır?
  • Uygulama Esnasında Ağrı Ya Da Acı Hissedilir Mi? 
  • Tedavi Süresi Nedir ve Tedavi Kalıcı Mıdır?

Güçsüz Ve Dökülen Saçlara Tek Seansta Çözüm: Regenera Activa

Regenera Activa, hücresel saç tedavisi olarak da bilinen bir yöntemdir ve kendi saç köklerinizle dökülmüş saçsız bölgeyi tedavi etmeye dayanır. Tedavinin amacı, zayıflamış saç köklerini yenileyerek daha sağlıklı görünmelerini sağlamak ve ihtiyaç duyulan büyüme faktörlerini ve kök hücreleri kendi dokularımızdan elde etmektir.

Hücresel Saç Tedavisi

Ense ve kulak arkasındaki saç kökleri, hayat boyu dökülmemesi için genetik olarak  programlanmıştır. Bu nedenle, tedavi için bu alandaki dökülmeye dirençli saç köklerinden 3-4 tanesi lokal anestezi altında ağrısız bir şekilde toplanır. Sonrasında bu alınan saç kökleri, Regenera Activa sistemiyle özel bir hücre süspansiyonuna dönüştürülür. Bu yöntemle, kendi saç köklerimizden elde edilen bir saç tedavisi hazırlanır, bu da hücre yenilenmesini arttırıcı bir etkiye sahiptir.

Hazırlanan bu süspansiyon, enjeksiyon yoluyla saç dökülmesinin yaşandığı bölgeye enjekte edilir. Donör bölgesinden alınan saç kökleri ve doku içindeki kök hücrelerin etkisiyle saç gelişimi teşvik edilir.

İşlem Süresi Ne Kadardır?

Regenera Activa tedavisinde tek seans yeterli olmaktadır ve tüm tedavi süreci toplamda 40 dakika kadar sürer. İşlem tıraş yapmayı gerektirmez ve yapıldıktan hemen sonra sosyal yaşama dönülebilir.

İşlem Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte, tedavinin etkisi genellikle 3-4 ay sonra görülmeye başlar. Ancak görsel olarak en belirgin etkisini 6 aydan itibaren gösterir.

Hücresel Saç Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Eğer enfeksiyona bağlı bir saç dökülmesi söz konusu değilse, kadın ve erkek herkes kök hücre tedavisinden faydalanabilir. Saçların seyrekleşmesi veya dökülmesinin yanı sıra, çok fazla kozmetik işlem görmüş ve yıpranmış saçlara sahip kişiler de kök hücre tedavisinden yararlanabilir. Hamilelik döneminde hormonal değişiklikler nedeniyle saç dökülmesi oluşabilir. Bu durumda tedavinin emzirme döneminde yapılması daha uygun görülmektedir.

Uygulama Esnasında Ağrı Ya Da Acı Hissedilir Mi? 

Tüm işlem lokal anestezi altında gerçekleşir. Bu nedenle ağrı veya acı hissetmezsiniz. 

Tedavi Süresi Nedir ve Tedavi Kalıcı Mıdır?

Sonuç almak için genellikle tek bir seans yeterlidir. Tedavinin prensibi, genetik olarak dökülmeyen saç dokularının dökülen bölgelere enjekte edilmesidir; bu nedenle genellikle tek seans yeterli olur. Belki birkaç yıl sonra ikinci bir seansa ihtiyaç duyulabilir.

Bu makaleyi yazmış olan, Uzm. Dr. Serra Hande Öcal için randevu oluşturun veya bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Bu Sağlık Rehberini Paylaşın
MAKALE YAZARI

Uzm. Dr. Serra Hande Öcal

Dermatoloji (Cildiye)

Uzm. Dr. Serra Hande Öcal Yazılarını İncele

Plastik ve Estetik Cerrahi Hizmetleri

Kategoriler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt
İlgili Diğer Makaleler
Devamını Göster
İçeriği Kısalt