Yükleniyor
Jinekoloji Tedavisi - Otolog sitokin zengin serum (ACRS)

Jinekoloji Tedavisi - Otolog sitokin zengin serum (ACRS)

Adet dönemlerinde ağrı oluştuğunda veya rahim ağzı iltihaplarında Sanakin tedavisi inflamasyonu azaltarak ağrıyı hafifletebilir.

Sanakin Teknolojisi

Sanakin teknolojisi, jinekoloji alanındaki hastalıkların tedavisinde de kullanılabilir. Bu uygulamalar genellikle inflamatuar süreçlerin azaltılması ve dokuların rejenerasyonu amacıyla gerçekleştirilir.

Örneğin, adet dönemlerinde ağrı oluştuğunda veya rahim ağzı iltihaplarında Sanakin tedavisi inflamasyonu azaltarak ağrıyı hafifletebilir. Aynı zamanda, doğum sonrası dönemde doku rejenerasyonunu hızlandırmak için de Sanakin tedavisi uygulanabilir.

Bu uygulamalarda, Sanakin teknolojisi kullanılarak elde edilen otolog serum enjekte edilerek uygulanır.

Sanakin Tedavisinin Kadın Hastalıklarındaki Faydaları

Sanakin, kadın üreme hastalıklarında inflamatuar tedavi yöntemleri için kullanılabilecek bir teknolojidir. Bu teknolojinin temel düşüncesi vücudun kendi kendini yenileme gücüne dayanır.

Sanakin, inflamatuar hastalıkların tedavisinde yanı sıra rejenerasyon süreçlerini de sağlar ve bu nedenle yardımcı üreme tekniklerinde de döllenme başarısını arttırmak için kullanılabilir.

Sanakin teknolojisi kullanılarak elde edilen otolog serum, anti-inflamatuar sitokinler (IL-1Ra, s-IL-1R, s-TNF-RI, s-TNF-RI, IL-4, IL-10) ve anabolik büyüme faktörleri (IGF-1, HGF, TGF-ß1, EGF, FGF) içerir. Bu serum, hastanın kendi kanından elde edilir ve tedaviyi tetikleyen etkinin sebebi tamamen biyolojiktir.

Tedavi sürecine hastadan kan alınarak başlanır ve bu kan özel koşullar altında işleme sokulur. Santrifüj edilerek elde edilen serumda, yüksek oranlarda IL-1Ra, IL-4 ve IL-10 ile büyüme faktörleri bulunur. Bu serum, endikasyona göre birkaç seans olarak enjekte edilir.

WhatsApp'tan Ulaş