Yükleniyor

Psk. İpek Topbaş

0.0
Yorum Sayısı0
Sağlık Rehberi0

Psk. İpek Topbaş, Psikoloji alanında hizmet vermektedir. Psk. İpek Topbaş kimdir? Hangi Hastanede, iletişim bilgileri ve hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz. Psk. İpek Topbaş için randevu alabilirsiniz.

Psk. İpek Topbaş

Uzman Klinik Psikolog İpek Topbaş, Psikoloji lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Aynı zamanda bu süreçte Sosyal Politikalar ve Hukuk alanında yandal yapmıştır. Lisansi boyunca bir çok hastane ve rehabilitasyon ortamında stajyer psikolog olarak görev almıştır ve aktif olarak seminerlere, eğitimlere, workshoplara ve gönüllüluk aktivitelerine katılarak kendisini hem teori hem de pratik anlamda geliştirmek adına çaba sarf etmiştir. Bu deneyimler süresince bir takım hasta vizitlerine, günaydın toplantılarına, değerlendirme ve terapi seanslarına katılarak birebir gözlem şansı elde etmiştir. Eğitiminin son senesinde Diyalektik Davranışçı Terapi’nin etkinliğinin araştırıldığı bir çalışmada “deney operatörü” ve “araştırma gönüllüsü” olarak görev yapmıştır. 2020 senesinde, Ingiltere’de bulunan ‘University of Reading’den’ Tezli Klinik Psikoloji (MSc in Theory and Practice in Clinical Psychology) Yüksek Lisansını onur derecesi ile tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını kazanmıştır. Yüksek Lisans süreci boyunca üniversitenin bünyesindeki AnDY (Anxiety and Depression in Young People/ Gençlerde Anksiyete ve Depresyon) araştırma kliniğinde “araştırma asistanı” olarak görev almıştır. Tezini geçmiş̧/gelecek odaklı düşünceler ile anksiyete, depresyon, ruminasyon (tekrarlayan negatif düşünceler) ve kaygı arasındaki ilişkileri araştırdığı bir çalışma üzerine tamamlamıştır. Psikoterapi ekolü olarak seçtiği Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi eğitimlerini tamamlamaktadır. Aynı zamanda eğitimini aldığı “öz şefkat” tekniğini de sık sık seanslarında kullanmaktadır. Şu anda danışanları ile ilk iki seansı süpervizyon altında (deneyimli bir psikolog tarafından “danışanların kimliği gizli tutulacak şekilde” geri bildirim alarak) olmak üzere, BDT ve Çözüm Odaklı Terapi yönelimleri ile online olarak danışan görmektedir. Seanslarının huzur, işbirliği ve anlayış içerisinde geçmesine oldukça önem vermektedir. Terapinin karşılıklı emek isteyen bir süreç ve her bireyin kendine özgü olduğuna inanır ve bu nedenle de seanslarında “öncelikle” bireyin hedef, beklenti ve karakterine uygun bir yol izlemeye gayret göstermektedir.

Sağlık Rehberi

Psk. İpek Topbaş, henüz hiç paylaşım yapmamış..

Galeri

Psk. İpek Topbaş

Psk. İpek Topbaş, henüz hiç galeri paylaşmamış..

Yorumlar

Psk. İpek Topbaş için bir yorum yazın

  Yorum Gönder ( İsminiz Gizli Kalacaktır )

  capt

  Ücretsiz Randevu Al

  * Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene / danışmanlık ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz.

  doktor uzman

  Henüz Bir Randevu Takvimi Oluşturulmamış.