Yükleniyor

Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin

5.0
Yorum Sayısı1
Sağlık Rehberi0

Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında hizmet vermektedir. Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin kimdir? Hangi Hastanede, iletişim bilgileri ve hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz. Prof Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin için randevu alabilirsiniz.

Adresler ve Hizmetler

 • Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin Kadın Hastalıklarıü Doğıum ve Tüp Bebek Merkezi
Açık Adres

Hizmetler
  Hizmetleri Genişlet
  Hizmetleri Kısalt
  Hastalıklar
   Hastalıkları Genişlet
   Hastalıkları Kısalt
   Sigortalar
    Sigortaları Genişlet
    Sigortaları Kısalt
    Kabul Edilen Yaş Grubu

    Konum

    Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin

    Beyaz önlük bir hekimin en kıymetli kıyafeti ancak ona sahip olabilmek ve gururla taşıyabilmek için gençlik yıllarından başlayarak tüm ömrünüz boyunca çalışmak, okumak, merak etmek, araştırmak ve tüm benliğinize mesleğiniz sahip çıkmanız gerekli. Başarı hiçbir zaman tesadüf değildir.

    Trabzonlu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. İlk, orta ve lise öğrenimimi Trabzon’da tamamladıktan sonra her zaman öğrencisi olmaktan gurur duyduğum Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2000 yılında mezun oldum. Ardından Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalında asistan doktor olarak görev başladım. Ancak insanlarla iletişim içinde olabileceğim ve tedavi ettiğim hastaların mutluluklarına şahit olabileceğim bir branşın beni daha mutlu edeceğini düşünerek tekrar uzmanlık sınavına girdim. Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları ve Doğum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ihtisasımı tamamlayarak 2008 yılında kadın hastalıkları ve doğum uzmanı oldum. Mesleğimizin en güzel yanı olan doğum mucizesine şahit olmak, bir anneye çocuğuna can verirken destek olmak, bir insanın hayatta ilk nefesinde yanında olmak, ona dokunmak hekimliğin en gurur verici, en kutsal anları olduğunu düşünüyorum.

    Mecburi hizmet yükümlülüğümü Ağrı Patnos Devlet Hastanesinde tamamladım. Bu sürecin benim mesleki hayatımda olgunlaşmama çok katkısı oldu. Belki de bir daha hiç karşılaşamayacağım bir hasta grubu ile çalıştım. Kadının adı olmadığı, sadece dünyaya çocuk getirmekle yükümlü olduğu yoksul ve eğitimsiz bir toplum içinde hastalarıma şifa eli uzatmak için mücadele verdim. Kadın sağlığı ve toplumda kadının güçlenmesi konusunda daha fazla rol sahibi olabilmek için akademik alanda mesleğime devam etme kararı aldım.

    Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak 2011 yılında akademik hayatıma başladım. 2015 yılında Doçent ünvanını aldım. Mesleğine saygılı, vicdanlı pek çok Tıp doktorunun yetişmesine katkı sağladım, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı yetiştirdim. Kendi yetiştirdiğim hekimlerin uzman doktor ve akademisyen olduklarını görmek benim için ayrı bir gurur kaynağı oldu.

    2018 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Trabzon Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde eğitim kliniğinin kurucusu olarak göreve başladım. Hastanemizin Anne Dostu Hastane ve Perinatal Merkez olmasına, kliniğimizin Hidroterapi ile Doğum, İnfertilite Kliniği, Gebe Okulu gibi pek çok biriminin açılması ve faaliyet göstermesine katkı sağladım. Profesörlük ünvanını 2021 yılında aldım. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Trabzon Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde 2024 yılına kadar eğitim sorumlusu olarak çalıştım. Hastalarıma daha nitelikli zaman ayırabilmek ve daha kaliteli hizmet sunabilmek için 2024 yılı itibariyle bireysel olarak çalışmaya karar verdim ve Dr.Neo Clinic bünyesinde kendi kliniğimi açtım.

    Çalışmak, üretmek ve çevremdeki insanlara faydalı olmak için çabam ve girişimlerim her yıl katlanarak devam ediyor. Akademik hayatım boyunca güncel ve yeni bilgilerin paylaşılması ve kadın doğum hekimlerinin eğitimine katkı sağlamak için çok sayıda kongre, toplantı ve kurs düzenlenmesinde aktif rol aldım. Uluslararası ve ulusal katılımlı kongre ve sempozyumlarda infertilite, perinatoloji, onkoloji, jinekoloji alanlarında konuşmacı ve oturum başkanı olarak pek çok görev aldım. Çoğunluğu uluslararası prestijli dergilerde yer alan yetmişin üzerinde akademik makalem bulunmaktadır. Bunun yanında sosyal projelerde yer almayı ihmal etmedim. Kadın sağlığı ve gebelik sürecine dair güncel konularda televizyon ve radyo programları düzenleyerek ve gazete köşe yazıları yazarak toplumun farkındalığını arttırmak ve bilinçlendirmek üzere sayısız projede yer aldım. Kadına dair her alanda faaliyet göstererek birey olarak kadının güçlenmesi, otonomi kazanması ve sağlıklı bireyler yetiştirmesi için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğim...

    Sağlık Rehberi

    Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin, henüz hiç paylaşım yapmamış..

    Galeri

    Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin

    Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin, henüz hiç galeri paylaşmamış..

    Yorumlar

    Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin için bir yorum yazın

     Yorum Gönder ( İsminiz Gizli Kalacaktır )

     capt
     • Resim Yok

      Yeşim hocam eşimin sperm sorunu var özele gittik çok ilaç verdiler size danışmak istiyoruz ltfn en yakın zamanda randevu verin bize

      Ücretsiz Randevu Al

      * Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene / danışmanlık ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz.

      Adres

      Gazipaşa, AKS Plaza, Yavuzhan Sk Giriş Kat No:4, Dr.Neo Clinic Ortahisar/Trabzon