Yükleniyor

Dyt. Sena Pekşen

5.0
Yorum Sayısı1
Sağlık Rehberi2

Sena Pekşen, Diyetisyen alanında hizmet vermektedir.Sena Pekşen kimdir? Hangi hastanede, iletişim bilgileri ve hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz. Sena Pekşen için randevu alabilirisiniz.

Adresler ve Hizmetler

 • Vm Medical Park Samsun Hastanesi
Açık Adres

Hizmetler
  Hizmetleri Genişlet
  Hizmetleri Kısalt
  Hastalıklar
   Hastalıkları Genişlet
   Hastalıkları Kısalt
   Sigortalar
    Sigortaları Genişlet
    Sigortaları Kısalt
    Kabul Edilen Yaş Grubu

    Konum

    Dyt. Sena Pekşen

     Herkese Merhaba! Ben Diyetisyen Sena Pekşen.

    1998 yılında Samsun'da doğdum. Lisans eğitimim süresince İstanbul Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Samsun Gazi Devlet Hastanesi, Samsun Vm Medical Park Hastanesi, Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nde  stajlarımı başarı ile gerçekleştirdim.2020 yılında İstanbul Üsküdar Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden  ‘’Besin Ögelerinin Depresyon, Anksiyete ve Stres ile İlişkisi'' konulu tezim ile lisans eğitimimi tamamlayarak mezun oldum. 

    2020 yılında Samsun Vm Medical Park Hastanesi'nde kurum diyetisyeni olarak başladım ve 2022 yılında klinik diyetisyen olarak bireysel beslenme danışmanlığı vermeye başladım. Aynı zamanda yatan hasta katları,  yoğun bakımda klinik diyetisyen, çocuk hematoloji bölümlerinde çalışmaktayım.  Hastanemizde yapılan Obezite Cerrahisi sonrası  beslenme süreçleriniz ile yakından ilgileniyorum ve süreci daha sağlıklı ilerletiyoruz.

    Klinik Enteral Parenteral Nütrisyon Eğitimi, Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği, Onkolojide Beslenme, Pediatrik Nütrisyon , Gastroentoroloji Diyetisyenliği Kursu, Diyabet Diyetisyenliği Karbonhidrat Sayımı Eğitimi, Yeme Bozuklukları Tedavisi, Hastalıklarda Beslenme üzerine  birçok eğitim, kongre ve sempozyuma katıldım ve kendimi her zaman geliştirmek adına katılmaya devam ediyorum.

      Mesleki ilgi alanlarım;

    • Bariatrik Cerrahi Sonrası Beslenme 
    • Tiroid Hastalıklarında Beslenme 
    • Otoimmün Hastalıklarda Beslenme
    • Sağlıklı Kilo Kontrolü
    • Diyabette Beslenme
    • Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme
    • Gebelik ve Emzirme Döneminde Beslenme
    • Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

     

    *Klasik diyet listelerin dışına çıkıp, farklı ve lezzetli tarifler ile bu süreci daha eğlenceli hale getirmek,  sürdürülebilir beslenme ve yaşam tarzı değişikliğini daha çok kişiye öğretmek  için Samsun Vm Medical Park Hastanesi'nde hizmet vermekteyim.

     

     

     

    Sağlık Rehberi

    Galeri

    Dyt. Sena Pekşen

    Dyt. Sena Pekşen, henüz hiç galeri paylaşmamış..

    Yorumlar

    Dyt. Sena Pekşen için bir yorum yazın

     Yorum Gönder ( İsminiz Gizli Kalacaktır )

     capt
     • Resim Yok

      Güleryüzü ve nezaketiyle önce gönlümüzü kazandı. Annem in şekeri için yaptığı liste anlaşılırdı ve annem rahatça uyguladı. Sena Hanıma birde burdan teşekkür ederim.

      Ücretsiz Randevu Al

      * Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene / danışmanlık ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz.

      Adres

      Mimarsinan, Alparslan Blv. No:17, 55200 Atakum/Samsun