Yükleniyor

Uzm. Dr. Sefa Coşğun

0.0
Yorum Sayısı0
Sağlık Rehberi0

Uzm. Dr. Sefa Coşğun, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi alanında hizmet vermektedir. Uzm. Dr. Sefa Coşğun kimdir? Hangi Hastanede, iletişim bilgileri ve hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz. Uzm. Dr. Sefa Coşğun için randevu alabilirsiniz.

Uzm. Dr. Sefa Coşğun

1989 yılında Mersin’de doğdum. Tıp eğitimimi Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesinden tamamladıktan sonra çocuk ve ergen psikiyatri ihtisası için İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde kazandım.Asistanlık sürecim boyunca hem yurtiçinde hem yurtdışında birçok kursa ve kongreye katıldım. Asistanlık yıllarından itibaren dinamik yönelimli psikoterapilere ilgi duydum. Prof. Dr. Doğan Şahin’in “Kişilik, Kişilik Bozuklukları ve Dinamik Terapi Eğitim’ini” tamamladım. Tez sürecimi Doç. Dr. Nusret Soylu ile “Çocukluk çağında ruhsal travmaya maruz kalan ergenlerde borderline kişilik bozukluğu gelişimini yordayan faktörlerin incelenmesi” adlı tez ile tamamladıktan sonra mecburi hizmet için Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine atandım. Görevim boyunca birçok farklı psikiyatrik rahatsızlığı olan çocuk ve gence yardımcı oldum. Poliklinik hizmeti vermenin yanında Çocuk Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi’nde (ÇEMATEM) sorumlu hekim olarak görev aldım. Bunun yanında iki sene boyunca Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem III Çocuk Psikiyatri dersleri verdim. Mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra Madalyon Psikiyatri Merkezinde danışan kabul etmeye başladım. Klinik hizmeti sunarken bilimsel gelişimleri takip etmek adına birçok alanda bilimsel çalışmaların içerisinde oldum. Şu an özellikle çocuk ve ergenlerde Kişilik Bozukluklarının erken tanınması ve tedavisi üzerine çalışmalar yürütmekteyim. Avrupa Birliği’nin Kişilik Bozukluklarının erken tanınması üzerine yürütülen bir çalışmada aktif olarak görev almaktayım. Günümüz şartlarında danışanlarımın şikayetlerine kısa sürede hedefe yönelik yardımcı olabilmek için Dr. Ceu Salvador’dan “Çocuk ve Ergenlerde Kognitif ve Davranış Terapisi” eğitimi almaktayım.

Sağlık Rehberi

Uzm. Dr. Sefa Coşğun, henüz hiç paylaşım yapmamış..

Galeri

Uzm. Dr. Sefa Coşğun

Uzm. Dr. Sefa Coşğun, henüz hiç galeri paylaşmamış..

Yorumlar

Uzm. Dr. Sefa Coşğun için bir yorum yazın

    Yorum Gönder ( İsminiz Gizli Kalacaktır )

    capt

    Ücretsiz Randevu Al

    * Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene / danışmanlık ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz.

    Bu Doktor Siz misiniz? Üyeliği Talep Edin!