Yükleniyor

Özcan Gündoğan

0.0
Yorum Sayısı0
Sağlık Rehberi0

Özcan Gündoğan, Aile Danışmanlığı alanında hizmet vermektedir. Özcan Gündoğan kimdir? Hangi Hastanede, iletişim bilgileri ve hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz. Özcan Gündoğan için randevu alabilirsiniz.

Adresler ve Hizmetler

 • Ege Gelişim Enstitüsü
Açık Adres

Hizmetler
  Hizmetleri Genişlet
  Hizmetleri Kısalt
  Hastalıklar
   Hastalıkları Genişlet
   Hastalıkları Kısalt
   Sigortalar
    Sigortaları Genişlet
    Sigortaları Kısalt
    Kabul Edilen Yaş Grubu

    Konum

    Özcan Gündoğan

    Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesinde sürdürürken kişisel ve grup çalışması derslerinin stajını Ankara Üniversitesi Psikiyatri Kliniğinde yapmıştır. Prof.Dr. Abdülkadir Özbek’in başında olduğu ve nevroz hastalarına hizmet veren klinikte, bahar dönemini kapsayan tam zamanlı stajda Türkiye’de ilk uygulamalarının yapıldığı psikodrama ile tanışmıştır. Mezuniyet sonrası kamu yayıncılığının adresi TRT de önce asistan ardından da programcı olarak çalışmıştır. İzleyen yıllarda aile ve sosyal hizmetlerden sorumlu genel müdürler, ardından da aynı alandan sorumlu devlet bakanının basın danışmanlığını üstlenmiştir. 2003 yılı başında ergen odaklı aile danışmanlığı hizmeti veren Ankara Aile Danışma Merkezinde göreve başlayarak ruh sağlığı alanına yeniden dönmüştür. Prof.Dr. Işıl Bulut, Prof.Dr. Uğur Eronat Çetin, Prof.Dr. Kültegin Ögel, Prof.Dr. Neşe Kocabaşoğlu, Psikiyatrist Hülya Bingöl Çağlayan, Psikiyatrist Aydın Demirkol, Uzman Psikolog Emre Konuk ve Dr. Asena Yurtseven’den farklı yaklaşımların eğitimini almıştır. Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitiminde, MEB HBÖ Gen. Md. ve AÇEV Eğitimlerinde görev alan çok sayıdaki bilim insanından çok sayıda kuramsal yaklaşımı öğrenmiştir. Ergen odaklı aile danışmanlığı ile başladığı yolculuğu uzun yıllardır yetişkin bireyler, çiftler ve ailelere genişleterek devam etmektedir. Aile Danışmanlığının yanı sıra, 2004 yılı başında AÇEV tarafından yapılandırılmış 13 haftalık Baba Destek Programı ile Ankara da ilk kez ebeveyn eğitimlerine başlamış ve grup çalışması 2004 yılı şubat ayında TRT ve atv ana haber bülteninde yer almıştır. Millî Eğitim Bakanlığınca tüm ülkede uygulanabilecek 0-18 Yaş Aile Eğitim Programının ilk formatörlerinden biri olmuştur. MEB Hayat Boyu Öğrenme ve Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü görevlendirmesi ile ilk beş yıl yüzlerce öğretmen ve PDR personelinin eğitici eğitiminde, sonrasında üç grubun formatör eğitiminde eğitici olarak görev almıştır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının başlattığı Boşanma Danışmanlığı Projesi kapsamında psikolog ve sosyal çalışmacılardan oluşan beş ayrı meslek grubunun hizmet içi eğitiminde eğitici olarak görev almıştır. 2017 yılından başlayarak ülkemizin altı üniversitesinde temel psikoloji, çatışma çözme, iletişim, müzakerecilik, gelişim ve aile danışmanlığı derslerini vermiştir. Başta TSK ve MEB personeli olmak üzere çok sayıda kamu kurumu personeline iletişim ve gelişim konularında onlarca seminer vermiştir. Öğrenmeye ve öğretmeye devam etmektedir. Ege Gelişim Özel Aile Danışma Merkezinde BDT, Transaksiyonel Analiz, Sistem Yaklaşımı, Gerçeklik Terapisi, EMDR, Yaşantısal Aile Danışmanlığı, Bağlanma gibi çok sayıda kuramsal yaklaşımın tekniklerinin içinde yer aldığı Eklektik Yaklaşımla çalışmaktadır. En çok danışanlarından öğrenmektedir. Her birinin yaşamlarının biricikliğinin, zenginliğinin en büyük öğretici olduğuna inanmaktadır.

    Sağlık Rehberi

    Özcan Gündoğan, henüz hiç paylaşım yapmamış..

    Galeri

    Özcan Gündoğan

    Özcan Gündoğan, henüz hiç galeri paylaşmamış..

    Yorumlar

    Özcan Gündoğan için bir yorum yazın

     Yorum Gönder ( İsminiz Gizli Kalacaktır )

     capt

     Ücretsiz Randevu Al

     * Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene / danışmanlık ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz.

     Adres

     Mansuroğlu Mahallesi 1593 / 1 Sokak No : 2 Lider Centrio A Blok Kat :1 Daire : 1, Bayraklı