Yükleniyor

Psk. Merve Çelik

0.0
Yorum Sayısı0
Sağlık Rehberi0

Psk. Merve Çelik, Psikoloji alanında hizmet vermektedir. Psk. Merve Çelik kimdir? Hangi Hastanede, iletişim bilgileri ve hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz. Psk. Merve Çelik için randevu alabilirsiniz.

Psk. Merve Çelik

2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldum. Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisansımı tam burslu olarak İbn Haldun Üniversitesi’nde tamamladım. Bu program bana, klinik psikolojide teori ve pratik alanda yoğun ve kapsamlı bir deneyim sağladı. Özel klinikte bireysel, çocuk ve aile terapisi hizmetleri verdim. STK’larda ve afet bölgesinde gönüllü psikososyal destek projelerinde çalıştım. Klinik tecrübelerimin yanı sıra, araştırma deneyimlerimle klinik pratiğimin birbirini besleyip geliştirdiğine inanan bir psikoterapist olarak Boğaziçi Üniversitesi’nde “Görsel Algı Laboratuvarı” ve “Güvercinlerle Deneysel Koşullanma Laboratuvarı”nda çalıştım. Kendim de bireysel ve gruplar hakkında lisans eğitimim boyunca nitel ve nicel araştırmalar yürüttüm. Yüksek lisans sürecimde araştırma asistanlığı yaptım. Ailelere öfke kontrolü ve psikolojik dayanıklılık konulu seminerler verdim. Tezimde SCARE Öfke Müdahale Programı’nın Türkçe ve Arapça dil ve kültürlerine uyarlamasını sağlayarak Suriyeli lise öğrencilerinin öfke kontrolleri ve psikolojik dayanıklılıkları üzerine etkisini inceledim. Tezim MEB projesi olarak onaylandı. Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ve Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) ekollerinde eğitimler ve süpervizyonlar aldım. Bu eğitimlerimin yanı sıra terapilere kullanılan SCID, MMPI, Çocuk Çizim ve Yorumlama Teknikleri, DKB (Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu), Enneagram ve Rogerian Terapi eğitimleri de aldım. Klinik yaklaşımımda BDT ve ACT ekollerinden yararlanmaktayım.

Sağlık Rehberi

Psk. Merve Çelik, henüz hiç paylaşım yapmamış..

Galeri

Psk. Merve Çelik

Psk. Merve Çelik, henüz hiç galeri paylaşmamış..

Yorumlar

Psk. Merve Çelik için bir yorum yazın

    Yorum Gönder ( İsminiz Gizli Kalacaktır )

    capt

    Ücretsiz Randevu Al

    * Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene / danışmanlık ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz.

    Bu Doktor Siz misiniz? Üyeliği Talep Edin!