Yükleniyor

Psk. Melis Yüceer

0.0
Yorum Sayısı0
Sağlık Rehberi0

Psk. Melis Yüceer, Psikoloji alanında hizmet vermektedir. Psk. Melis Yüceer kimdir? Hangi Hastanede, iletişim bilgileri ve hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz. Psk. Melis Yüceer için randevu alabilirsiniz.

Adresler ve Hizmetler

 • Nora Psikoloji Terapi Eğitim Danışmanlık
Açık Adres

Hizmetler
  Hizmetleri Genişlet
  Hizmetleri Kısalt
  Hastalıklar
   Hastalıkları Genişlet
   Hastalıkları Kısalt
   Sigortalar
    Sigortaları Genişlet
    Sigortaları Kısalt
    Kabul Edilen Yaş Grubu

    Konum

    Psk. Melis Yüceer

    Lise eğitimimi İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Lise yıllarından itibaren insan ilişkilerine ve bireysel farklılıklara okuduğum kitapların etkisi ile ilgi duymaya başladım. Üniversite tercihi zamanı geldiğinde kendimi başka hiçbir mesleği yaparken hayal edemediğimi fark ettim ve psikoloji bölümünde eğitimime devam etmek amacıyla doğup büyüdüğüm şehir olan İzmir’den ayrıldım. Psikoloji lisans eğitimimi onur öğrencisi olarak Özyeğin Üniversitesi’nde tamamladım. Lisans eğitimimin klinik stajını Dokuz Eylül Üniversitesi Psikiyatri Servisinde stajyer psikolog olarak yaptım. Psikoterapi alanında uzmanlaşmak istediğime karar vermemin ardından yüksek lisans eğitimime Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi programında tam burslu olarak devam ettim. Yüksek lisans eğitimim boyunca Özyeğin Üniversitesi’nin psikoterapi hizmeti sunduğu merkezinde terapist olarak birey,çift ve aileler ile çalıştım. Bir üniversite kliniğinde çalışmak bana hem üniversite eğitimi alan genç yetişkinlere terapi sürecinde eşlik etme deneyimi sundu hem de sosyal ve ekonomik olarak dezavantajlı olan grup ve bireylere terapi hizmeti sunabilme fırsatım oldu. Bu deneyim bana terapi sürecinde pek çok farklı yaşantıya eşlik edebilme ayrıcalığını sağladı.Yine bu süreçte, Yöret Vakfı’nın ABC Proje’si kapsamında İstanbul’un çeşitli ilçelerinde belediyeler ile işbirliğinde 10 kişilik gruplar halinde ebeveynler ile ebeveynlik becerilerinin geliştirilmesi üzerine çalıştım. Yüksek Lisans programım dahilinde aldığım Sistemik Yaklaşım eğitimim ve süpervizyonlarımın yanısıra EMDR (EMDRIA onaylı, eğitmen: Roy Kiesling) eğitimimi ve süpervizyonumu (süpervizör: Psk. Dr. Serkan Özgün) tamamladım. Çiftlerle olan çalışmalarımda benimsediğim yaklaşım olan Duygu Odaklı Çift Terapi Eğitimi’mi ise DOÇAT bünyesinde (ICEFT onaylı, eğitmen: Psk. Dr. Senem Zeytinoğlu-Saydam) tamamladım. Şu an İzmir’de mesleki hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık ve ilgi alanım olarak bireylerle depresyon, kaygı ve anksiyete, fobiler, sınav kaygısı, travma sonrası stress bozuklukları, kayıp ve yas, sosyal ilişkilerde problemler gibi konuları çiftlerle ise iletişim problemleri, cinsel problemler, yüksek çatışma, köken aileler ile ilişki zorlukları, ortak ebeveynlik, ve aldatma, konularını çalışmaktayım.Akademik araştırma ve çalışmalarımı da özelilkle bu alanlarda sürdürmekteyim. Psikoterapinin insanın kendisini anlamaya, ihtiyaçlarını fark etmeye ve her türlü zorlukta kendisine şefkatle eşlik edebilme becerisini kazanmaya yaklaştığı bir yolculuk olduğuna inanıyorum. Bu yolculukta danışanlarıma sahip olduğum klinik becerilerin yanısıra empati, kabul ve saf bir merak duygusu ile yaklaşıp, deneyimlerini anlamaya çalışarak destekleyici bir eşlikçi olmayı hedefliyorum.

    Sağlık Rehberi

    Psk. Melis Yüceer, henüz hiç paylaşım yapmamış..

    Galeri

    Psk. Melis Yüceer

    Psk. Melis Yüceer, henüz hiç galeri paylaşmamış..

    Yorumlar

    Psk. Melis Yüceer için bir yorum yazın

     Yorum Gönder ( İsminiz Gizli Kalacaktır )

     capt

     Ücretsiz Randevu Al

     * Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene / danışmanlık ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz.

     Adres

     Alsancak Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:67/2, Konak