Yükleniyor
0.0
Yorum Sayısı0
Sağlık Rehberi0

Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında hizmet vermektedir. Op. Dr. Alper Mete Uğurlu kimdir? Hangi Hastanede, iletişim bilgileri ve hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz. Op. Dr. Alper Mete Uğurlu için randevu alabilirsiniz.

Adresler ve Hizmetler

 • İstanbul
Açık Adres

Hizmetler
  Hizmetleri Genişlet
  Hizmetleri Kısalt
  Hastalıklar
   Hastalıkları Genişlet
   Hastalıkları Kısalt
   Sigortalar
    Sigortaları Genişlet
    Sigortaları Kısalt
    Kabul Edilen Yaş Grubu

    Konum

    Op. Dr. Alper Mete Uğurlu

    Op.Dr. Alper Mete Uğurlu 17 şubat 1983 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp fakültesinde 2001 senesinde tıp eğitimine başladı. 2007 yılında TUS sınavında Türkiye derecesi yaparak Türkiye’nin ilk kurulan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniği olan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) uzmanlık eğitimine başladı.

    Asistanlığı sırasından plastik cerrahi alanında maksillofasyal cerrahi (çene yüz cerrahisi), Meme Rekonstrüksiyonu ve Estetiği, Mikrocerrahi, Yüz Rekonstrüksiyonları ve Estetiği, Baş-Boyun tümörleri, vücut şekillendirme ile ilgili 1500’den fazla ameliyatta operatörlük ve asistanlık yaptı. 2 yıl aynı klinikte bulunan El Cerrahisi bölümünde çalışan Dr.Alper, el yaralanamaları, uzuv kopmaları, sinir felçlerinde kas transferleri, Brakial Pleksus yaralanmalarında sinir transferleri ile ilgili birçok ameliyata katıldı. 2012 yılında “The effects of limited adventitiectomy on vascular anastomosis; an experimental study” adlı tez çalışması ile uzmanlık diplomasına hak kazandı. Bu çalışma “J Plast Surg Hand Surg” de yayınlanmıştır.

    Yüz kırıklarında yaptığı çalışmaları ağır yüz kırıklarına küçük kesiler ile yaklaşım adlı makalede (Minimally invasive approaches in severe pansfacial fractures) yayınladı. Bu çalışmaya birçok makalede atıfta bulunulmuştur. Özellikle ikincil burun ameliyatlarında kolay bir şekilde temporal fasya ve kulak kıkırdağı almak için yeni bir teknik geliştirdi ve bu teknik Endoscopy-Assisted Single-Incision Technique to Harvest the Conchal Cartilage and Temporal Fascia Simultaneously by Using Phaco Slit Knife adı ile Journal of Craniofac Surgery dergisinde yayınlandı. Öte yandan, Op. Dr. Alper Mete Uğurlu’nun artan kilo problemleri ve kilo verme sonrasında oluşan sarkmalar için yapılan postbariatrik cerrahi konusunda yoğun çalışmalarda bulunmaktadır.
     

    Sağlık Rehberi

    Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, henüz hiç paylaşım yapmamış..

    Galeri

    Op. Dr. Alper Mete Uğurlu

    Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, henüz hiç galeri paylaşmamış..

    Yorumlar

    Op. Dr. Alper Mete Uğurlu için bir yorum yazın

     Yorum Gönder ( İsminiz Gizli Kalacaktır )

     capt

     Ücretsiz Randevu Al

     * Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene / danışmanlık ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz.

     Adres

     Istanbul