Yükleniyor

Dkt. Aleyna Tekin

0.0
Yorum Sayısı0
Sağlık Rehberi0

Dkt. Aleyna Tekin, Dil ve Konuşma Terapisi alanında hizmet vermektedir. Dkt. Aleyna Tekin kimdir? Hangi Hastanede, iletişim bilgileri ve hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz. Dkt. Aleyna Tekin için randevu alabilirsiniz.

Adresler ve Hizmetler

 • Canlı Danışmanlık
 • İKON Dil ve Konuşma Merkezi
Açık Adres

Hizmetler
  Hizmetleri Genişlet
  Hizmetleri Kısalt
  Hastalıklar
   Hastalıkları Genişlet
   Hastalıkları Kısalt
   Sigortalar
    Sigortaları Genişlet
    Sigortaları Kısalt
    Kabul Edilen Yaş Grubu

    Konum

    Dkt. Aleyna Tekin

    2015 yılında Şehit Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesi’nde lise eğitimini tamamladı. Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi lisans programına burslu olarak kabul edildi ve Yüksek Onur öğrencisi olarak tamamladı. Lisans eğitimi sürecinde Üsküdar Togemder Özel Eğitim Anaokulu’nda , birçok rehabilitasyon merkezinde, çeşitli özel kliniklerde staj yaparak dil, konuşma, yutma ve ses bozukluklarının değerlendirme ve terapi süreçlerini deneyimledi. Çapa Tıp Fakültesi Nöroloji Bölümü’nde, Prof. Dr. Öget Öktem Tanör’ün yanında Afazili bireylerde dil ve konuşma terapisi üzerine gözlem yaptı. Lisans eğitiminin 3. yılından itibaren özel gereksinimli çocukların, dil ve konuşma terapisine ihtiyacı bulunan çocuk ve yetişkinlerin terapi süreçlerini süpervizör desteği ile yakından takip ederek ev ortamı eğitimlerine destek vermiştir. Tohum Otizm Vakfı tarafından gerçekleştirilen ‘’Otizmde Tarama, Tanılama Ve Eğitim Modelinin Geliştirilmesi Projesi’’ nde yer aldı ve Tohum Otizm Vakfı gönüllüsü olarak halen destek vermektedir. 2 yıl boyunca İkon Dil ve Konuşma Bozuklukları Kliniğinde asistan olarak görev yaptı. İstinye Üniversitesi’nde Dil ve Konuşma Terapisi bölümü tezli yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Aldığı Eğitimler -Temel İşaret Dili Eğitimi, Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, 2017 - DIR Floortime 201 Eğitimi,İstanbul,2021 -Sesi Doğru Kullanmaya Yönelik Piyona ile Ses Eğitimi, Marmara Üniversitesi,2018 -Türkçe Erken Dil Gelişim Testi ( TEDİL ) Eğitimi , Medipol Üniversitesi, 2018 -Valofarengeal Disfonksiyonlarda Konuşma Bozuklukları Açısından Ayırt Edici Değerlendirme, Müdahale ve Terapi Yaklaşımları Eğitimi , Harbiye Askeri Müzesi, 2018 -DIR Floortime (101) Başlangıç Düzeyi, Egemen Nakışçı , İstanbul, 2018 -Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği - 2 (GOBDÖ-2) Eğitimi, 2019 -Dislekside Okuma Akıcılığının İnformal Araçlarla Değerlendirilmesi ve Desteklenmesi-İstanbul -Yetişkinlerde konuşma Apraksisi- Prof.Dr.Heather M. Clark ,16 Mayıs 2020 -Erken Okuryazarlık Testi (EROT), Cevriye Ergül, İstanbul 2020 -Okul Öncesi Disleksi Belirtileri Testi (Odist), İstanbul 2020 -Okul Öncesi Dİsleksi Müdahale Programı (Odmp), İstanbul 2020 -Pediyatrik Yeme Bozukluklarına DIR Bakış Açısı ile Bütünsel Yaklaşım, Çiğdem Ergül, İstanbul 2021 Bilimsel Çalışmalar Cangi, M. E., Işıldar, A., Tekin, A., & Saraç, A. B. A preliminary study of normative speech rate values of Turkish speaking adults. ENT Updates, 10(3), 381-389.

    Sağlık Rehberi

    Dkt. Aleyna Tekin, henüz hiç paylaşım yapmamış..

    Galeri

    Dkt. Aleyna Tekin

    Dkt. Aleyna Tekin, henüz hiç galeri paylaşmamış..

    Yorumlar

    Dkt. Aleyna Tekin için bir yorum yazın

     Yorum Gönder ( İsminiz Gizli Kalacaktır )

     capt

     Ücretsiz Randevu Al

     * Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene / danışmanlık ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz.

     Adres

     Barbaros Mah. Dereboyu Caddesi Fesleğen Sokak Uphill Tower B Blok Kat:9 No:53, Ataşehir, İstanbul